01 Липня 2022

Особливості фунгіцидного захисту ріпаку навесні

Використання фунгіцидів з ефектом регулювання росту слід починати після досягнення рослиною висоти приблизно 25 см. При цьому завданнями є: скорочення та зміцнення стебла, покращення стійкості до вилягання та зменшення ризику вилягання.

Під час застосування фунгіцидів варто врахувати наступні аспекти:

  • Тепла дощова погода підсилює дію регуляторів росту.
  • Посуха, застійне зволоження, мороз або інші стресові ситуації не виключають пошкодження від застосування регуляторів росту.
  • Доступні засоби захисту рослин відрізняються ефективністю регулювання росту, температурними вимогами та толерантністю до рослин.
  • Дозування залежить від стійкості сорту до вилягання, часу застосування та обраного засобу.

Перед застосуванням фунгіцидів слід взяти до уваги наступне. У зв’язку зі швидким ростом ріпаку навесні контроль хвороб листків зазвичай не має великого значення.

Гриб Phoma lingam пошкоджує листки ріпаку навесні, він не проростає через черешки в стебло. Тому, при інфікуванні навесні не слід очікувати високої втрати врожайності, викликаної фомозом стебла.

Вплив на врожайність може мати тільки безпосереднє інфікування стебла. Інфікування можливе тільки через пошкоджені ділянки (тріщини, що виникають під час росту, або ушкодження шкідниками стебла).

Обробку від апотеції (Sclerotinia sclerotiorum) найкраще виконувати під час повного цвітіння. Якщо обробку виконати раніше, можна зменшити шкоду від транспортного засобу. З іншого боку, пізніша обробка може одночасно захистити молоді стручки від інших грибних інфекцій. Крім того, за потреби, можна додати інсектициди від інших шкідників. Вибір засобу має залежати від часу використання та бакової суміші (сумісність із бджолами).

kws.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °