29 Березня 2024

Особливості технології вирощування високоолеїнового соняшнику

Технологія вирощування високоолеїнового соняшнику в цілому не відрізняється від технології вирощуваня лінолевого соняшнику. Однак вона має свої особливості.

Найголовнішою особливістю є дотримання просторової ізоляції від посівів лінолевого соняшнику. Ізоляція має складати від 400 м, залежно від площі лінолевого соняшнику, який росте поряд.

Потрібно пам’ятати, що від просторової ізоляції залежить вміст олеїнової кислоти в отриманій товарній продукції.

Якщо немає можливості дотримуватися просторової ізоляції, то можна використати часову ізоляцію. Тобто, необхідно підбирати строки посіву та гібридний склад в залежності від вегетаційного періоду, щоб забезпечити цвітіння в різні терміни та уникнути перезапилення із лінолевим соняшником.

Посів необхідно проводити в оптимальні строки, коли ґрунт на глибині висіву прогріється до +10 °С. Більшість високоолеїнових гібридів відносяться до інтенсивного типу, тому при вирощуванні рекомендується дотримуватися збалансованої системи живлення.

Також, велику роль для отримання товарної продукції з високим вмістом олеїнової кислоти, відіграє зона вирощування. Адже, при різких коливаннях нічних та денних температур під час цвітіння та наливу сім’янок може суттєво знизитись рівень олеїнової кислоти в олії.

Отже, основними чинниками, що впливають на вміст олеїнової кислоти є:

  • генетична частота насіння;
  • просторова ізоляція;
  • температурний режим в період цвітіння та дозрівання;
  • фізичне змішування (під час посіву, збиранні, транспортуванні, доробці насіння, а також при виробництві олії).

vnis.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий дощ
10.5 ° C
11.5 °
8.1 °
83 %
0.5kmh
100 %
Пт
11 °
Сб
19 °
Нд
22 °
Пн
23 °
Вт
24 °