«Рецепт» вирощування ріпаку «без ризиків» від ПП «Соснова»

154
Рецепт вирощування ріпаку

Голова ПП «Соснова» (Київська обл.) Юрій Павлушко вважає, що у їхньому господарстві розробили «рецепт» безпрограшного вирощування ріпаку.

«Спочатку площа посівів ріпаку у нас була всього 90 га, потім її значно розширили. Це тому, що ріпак у нас фактично вирощується без ризиків – завдяки ретельно відпрацьованій технології.

Сіємо ріпак зазвичай 10 серпня, дощів не чекаємо (так можна ніколи не посіяти). Норма висіву – 500 тис. на га, сіємо виключно гібриди різних провідних закордонних компаній.

Якщо дощів немає і вологість грунту невелика, застосовуємо спеціальну технологію обробітку грунту та сівби. Так, оранку проводимо вночі, притискаємо пласт дисковим агрегатом (техніка йде ланцюжком), вслід запускаємо сівалку, потім ще раз коткуємо. В результаті такого посіву у майбутньому отримуємо рівномірні сходи.

Щоб ріпак не переростав, застосовуємо відповідні препарати – ріст рослини зупиняється, але коренева система продовжує розвиватися. За таких умов стебло потовщується і ріпак стає стійким до вимерзання. Головне завдання – зберегти точку росту у максимально доброму стані. Восени також обробляємо посіви фунгіцидами та інсектицидом.

Якщо правильно організувати догляд в осінній період, то вірогідність вимерзання рослин невелика. За умови, коли ріпак восени входить у зиму із розвинутим коренем і товщиною стебла більше сантиметра – можемо розраховувати на добру перезимівлю та хороший урожай».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram