01 Липня 2022

Щоб пестициди спрацювали без небажаних наслідків

Ефективність від застосування пестицидів у боротьбі зі шкідливими організмами залежить насамперед від якості придбаного засобу захисту рослин.

Навіть купуючи засоби захисту рослин в офіційних дистриб’юторів, спеціалізованих магазинах, у відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку необхідно звертати увагу на стан складських приміщень та дотримання умов для збереження пестицидів.

Також слід зайти на сайт офіційного виробника пестициду та ознайомитись з типами заводських упаковок,  захисних елементів таких як голограми, захисні плівки. На сайті виробника також можливо подивитись номер партії, що зазначена на упаковці та перевірити її відповідність.

Зберігання пестицидів дозволяється лише у спеціально призначених для цього складах.

Склад, де зберігаються препарати, має опалюватися в зимовий період, мати достатню вентиляцію і бути паспортизованим. Паспортизація складу здійснюється щорічно. Зберігання пестицидів на непаспортизованих складах заборонено.

У холодну пору року температура повітря у таких складах повинна триматися на рівні 8-10 °C, відносна вологість — не перевищувати 75%.

При тривалому зберіганні препаратів спостерігається деструкція і розклад компонентів пестициду, при цьому неминуче знижується ефективність його використання.

Для більшості препаратів термін зберігання обмежується трьома роками. Тим не менше, при дотриманні всіх вимог зберігання продукту, він, як правило, є цілком ефективним і після завершення гарантійного терміну зберігання. Підставою для його подальшої реалізації може служити висновок з будь якої контрольної токсикологічної лабораторії, в якому підтверджено відповідність заявленим раніше вимогам.

Але навіть якщо термін зберігання препарату не збіг, а він зберігався у неналежних умовах (промерзання у зимовий період), можемо отримати при його використанні невисокий результат або його повну відсутність. Особливо це стосується тих препаратів, які мають рідку препаративну форму на основі води. Їх перемерзання може призвести не тільки до втрати ефективності, а й спричинити опіки рослин, на яких вони застосовуються та негативно впливати на навколишнє середовище.

Трапляються випадки, коли препарат в каністрі починає розшаровуватись після перемерзання, або випадає в осад чи навіть кристалізується. Такий пестицид не варто використовувати, оскільки не відомо, чи спрацює він взагалі та як вплине на культуру та цільовий об’єкт. Окрім того, препарати після замерзання можуть викликати проблеми із засміченням форсунок обприскувача.

dpss-ks.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °