08 Серпня 2022

Співпраця, що відкриває нові можливості для вирощування цукрових буряків

Компанії «Байєр» і КВС ЗААТ СЕ видали довгострокову ліцензію на використання своєї нової технології вирощування цукрових буряків КОНВІЗО® СМАРТ бельгійській фірмі СЕСВандерхаве, що займається виведенням насіння цукрових буряків. Ця технологія дозволяє виводити сорти цукрових буряків, стійких до гербіцидів ALS-класу, що контролюють широкий спектр бур’янів.

Система КОНВІЗО® СМАРТ відкриє перед аграріями нові можливості: вона спростить процес вирощування цукрових буряків, підвищить гнучкість використання гербіцидів і водночас підвищить екологічність захисту цієї культури. У наступному році технологія стане доступною для фермерів переважно Східної та Північної Європи, а в 2019-2020 роках з’явиться на інших ключових ринках у таких країнах, як Німеччина, Франція та Польща.

«Угода з фірмою СЕСВандерхаве – це перша ліцензія на застосування нової системи вирощування, видана компаніями КВС і «Байєр». Незабаром буде укладено ще низку ліцензійних угод на використання КОНВІЗО® СМАРТ», – зазначила Глобальний менеджер сегменту гербіцидів для сої, олійного ріпаку та цукрових буряків підрозділу Crop Science Сабіна Штольц. «Ми хочемо, щоб ця технологія стала доступною якнайбільшому колу селекціонерів. Якщо основні насінники об’єднають свої зусилля для вдосконалення технології, від цього виграють усі фермери, які застосовують її. В особі фірми СЕСВандерхаве ми отримали сильного партнера з великим досвідом селекції та вирощування цукрових буряків, здатного зробити в цю справу вирішальний внесок».

«Ми дуже раді укладенню угоди з компаніями «Байєр» і КВС, що дає нам доступ до технології КОНВІЗО® СМАРТ», – заявив генеральний директор фірми СЕСВандерхаве Роб ван Тетерінг. «Наші гібриди, вирощені за допомогою технології КОНВІЗО® СМАРТ, з’являться на ринку найближчим часом. Ця нова технологія дозволить рослинникам і підприємствам із переробки цукрових буряків підвищити ефективність роботи та конкурентоздатність цього продукту в порівнянні з цукровою тростиною та іншими культурами.

А член ради директорів КВС д-р Петер Хофман додав: «КОНВІЗО® СМАРТ – це справжня інновація у сфері вирощування цукрових буряків. Вона дозволить зменшити кількість гербіцидів і частоту їхнього використання. Ми хочемо, щоб технологія стала доступною всім селекціонерам. Для збереження лідерства цукрових буряків на ринку продуктів для отримання цукру знадобляться подальші дослідження. Виведення стійких до бур’янів сортів забезпечить успіх цієї технології впродовж багатьох років. Для досягнення цієї мети ми хочемо об’єднати зусилля всіх ключових гравців включно з науково-дослідними інститутами й аграрними консалтинговими фірмами».

Новий сорт цукрових буряків містить фермент, що змінився природним чином і бере участь у біосинтезі життєво важливих амінокислот. Рослини з таким спонтанно зміненим ферментом були піддані відбору й використовувалися для розведення насіння.

КВС

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °