08 Серпня 2022

Steketee – новий рівень міжрядного обробітку

В середині 2018 року LEMKEN анонсувала придбання нідерландської компанії Steketee, яка спеціалізується на виробництві культиваторів для міжрядного обробітку. Це рішення компанії було обумовлене зростанням попиту на такі агрегати в Європі, викликаним обмеженнями у використанні засобів захисту рослин та бажанням населення споживати екологічно чисті продукти.

Агрегати Steketee розробляються за модульною системою. Кожне замовлення є унікальним, адже формується індивідуально під потреби клієнта залежно від властивостей ґрунту та вирощуваних культур. Основою агрегату є профільна рама, до якої за допомогою спеціальних клем кріпляться секції ґрунтообробних знарядь. Саме такий спосіб кріплення дає можливість легко та безступінчато підлаштуватись під різну ширину міжрядь. Залежно від комплектації максимальна ширина серійного міжрядного культиватора може становити 13 метрів, а за індивідуальним замовленням – до 27 м.

Робочі органи культиватора кріпляться на різних кронштейнах. Зупинимося на двох основних, які найкраще підійдуть для наших умов.

Steketee – новий рівень міжрядного обробітку-1Базова секція культиватора – підходить насамперед для легких ґрунтів і низькорослих рослин із міжряддям 15–50 см. Висота рами в такому випадку може бути 50, 70 чи 100 см. Вона складається із паралелограмної конструкції та колеса ведення по глибині. Натяжна пружина відповідає за правильне притискне зусилля і точне дотримання глибини. Робочі органи можна безступінчато регулювати за шириною захвату завдяки профільній рамі. Якщо в роботі певної секції немає потреби, її можна підняти, зафіксувавши стопорним крюком. На кронштейн можна закріпити не більше ніж 3 робочі органи. Завдяки своїм компактним розмірам і простим регулюванням дешевий базовий елемент має незначну вагу і підійде для тракторів невеликої потужності.

Комбінаційна секція культиватора розроблена для широкого діапазону міжрядь – від 20 до 80 см. Зона його роботи – це середні та важкі ґрунти. Висота рами – 70 см. Глибина обробітку ґрунту та сила притискання регулюється за допомогою шпинделя в базовому виконанні або ж гідроциліндром – в опційному, що дає змогу здійснювати також посекційний обробіток. Оскільки комбінаційний елемент більший, аніж попередній, на ньому можна закріпити до 5 робочих органів. Паралелограм комбінаційної секції оснащений підшипниками, що не потребують обслуговування, і це гарантує довговічність, точність і плавність роботи.

Steketee – новий рівень міжрядного обробітку-3Широкий вибір робочих органів, які пропонує Stektee, задовольнить найвибагливішого покупця. Для просапування сільгоспкультур можуть використовуватися леза-сапи із кріпленням на жорсткій стійці – для точного ведення і на полях, які не засмічені камінням, або ж із кріпленням на пружинній, так званій вібростійці – вона працює з меншою точністю, ніж попередня, але краще врізається у ґрунт, а каміння не є для неї перешкодою. Як допоміжні органи використовуються захисні диски та щитки, що захищають листя рослин від пошкодження чи засипання ґрунтом. На особливу увагу заслуговують зірочки-прополювачі, які можуть видаляти бур’яни між рослинами в рядку. Агресивність їх роботи залежить від стадії розвитку та виду рослин, що обробляються. Серед інших допоміжних робочих органів – торсійний, роторний і звичайний штригелі, ротор-грудкоподрібнювач, підгортачі різного виду.

Steketee – новий рівень міжрядного обробітку-2Робота сучасних культиваторів передбачає велику точність. У цьому плані Steketee, на відміну від інших виробників, пропонує власну розробку: систему (камеру та програмне забезпечення) підрулювання – паралельного зміщення рами з робочими органами відносно рами навішування. Цей процес реалізовано за допомогою гідросистеми, яка отримує сигнали від під’єднаного комп’ютера. Останній, у свою чергу, використовує дані від камери, яка спрямована на ряди рослин, і, працюючи у RGB-спектрі, може надзвичайно точно визначати межі оброблюваної зони. Камера також розпізнає зелений колір і його відтінки та самокалібрується. Зона огляду камери виводиться на термінал у кабіні трактора. Ця технологія у Steketee називається IC-Light. Процес підрулювання реалізовано таким чином, що культиватор не впливає на роботу трактора і навпаки, що дає змогу працювати із високими швидкостями – до 15 км/ год і з точністю до 2 см. При цьому агрегат може зміщуватися на +/– 20 см. Оскільки IC-Light є власною розробкою Steketee і передбачає доступ до інтернету через сім-карту, сервісні інженери завжди мають можливість продіагностувати агрегат на відстані скрізь, де є покриття мобільної мережі. В комбінації із LED-фарами робочого освітлення IC-Light працює і вночі, що значно збільшує продуктивність агрегату. На широкозахватних культиваторах встановлюють кілька камер, але при цьому тільки одна управляє зміщенням рами. Дует системи камер дає змогу реалізувати функцію відключення секцій, що може працювати як у ручному, так і в автоматичному режимі.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

У компанії LEHNER розповіли, чому їх техніка така популярна в Україні

Компанія LEHNER – це німецький виробник інноваційної...

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °