16 Вересня 2021

В озимині можливий масовий розвиток злакових шкідників

На полях під озимину, на просапних культурах, триває літ метеликів ІІ-го покоління озимої совки, відкладання ними яєць. Відродження та живлення гусениць переважно в допороговій чисельності.

У Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях на падалиці озимої пшениці відмічається вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, чисельністю 0,5-2 екз. на кв. м. Відмічено початок спарювання. При випаданні помірних опадів ймовірне збільшення чисельності та ареалу заселення шкідником.

У разі сівби озимих зернових культур, по стерньовим попередникам, збереження сходів від хлібного туруна, гусениць підгризаючих совок, личинок ґрунтоживучих шкідників, які можуть спричинити зрідження рослин, досягається передпосівною обробкою насіння дозволеними пестицидами.

На сходах падалиці зернових культур у Дніпропетровській, Луганській, Київській, Херсонській областях розвиваються шведські, гессенська, інші злакові мухи, цикадки. Осередково відмічено прояв гельмінтоспоріозу, борошнистої роси на падалиці.

З появою сходів озимих зернових вищезазначені шкідники завдаватимуть шкоди посівам, за достатніх теплої та вологої погоди можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Значно зросли закупівельні ціни на соняшник, сою та ріпак

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за...

Агропікнік Amazone 2021: обмін досвідом у дружній атмосфері

9 вересня 2021 року ДП «Амазоне-Україна» провело...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °