16 Травня 2022

В Україні вивели новий сорт жимолості, який довго зберігає товарний вигляд

Сорт жимолості «Світанок» створено у компанії «Фрутек». Селекцію розпочато 2017 року. Після відвідання науковцями компанії симпозіуму в Канаді — подію було присвячено жимолості, тамтешні колеги поділилися з ними насінням деяких перспективних форм цієї культури.

«В Україні ми отримали кілька десятків тисяч гібридних сіянців. Форму, що нині стала сортом «Світанок», ми відібрали раніше за інші — 2017 року. Й мали можливість її ретельно вивчити, зібравши різнобічну інформацію про її характеристики», – повідомив Олег Босий, власник та керуючий партнер ТОВ «Фрутек».

Спостереження засвідчили, що позитивні характеристики рослини є стабільними та не змінюються і не розщеплюються за розмноження традиційними методами та методом in-vitro.

Під час вегетації 2021 року з рослини, що стала сортом «Світанок», було отримано близько 2,3 кг плодів. І це – не межа, адже у повністю сформованих рослин товарна врожайність сягатиме щонайменше 3-4 кг плодів/кущ.

«Світанок» є сортом середнього терміну дозрівання та значною мірою схожий на сорт жимолості «Аврора». Його ягода – середнього розміру й досить тверда, що дуже важливо. Адже основна проблема товарного вирощування жимолості — те, що більшість сортів мають м’які, й цим непридатні для торгового обігу, плоди, які треба споживати відразу після збирання.

Натомість «Світанок» дає можливість садівникові успішно транспортувати та вигідно продавати зібране. Сорт можна використовувати не лише на присадибних ділянках, а і в комерційному виробництві плодів.

Сорт було досліджено у ґрунтово-кліматичних умовах Київської та Вінницької областей. Тут він показав себе добре за усіма товарними та агротехнічними характеристиками.

«У сезоні 2022 року ми вже матимемо товарні саджанці сорту і готові їх надати нашим клієнтам для тестування на Заході та Півдні України. Маючи власну лабораторію мікроклонального розмноження, ТОВ «Фрутек» може швидко налагодити під відповідне замовлення товарне виробництво великих партій садивного матеріалу», – зауважив Олег Босий.

agrotrend.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °