18 Травня 2022

В умовах дефіциту вологи краще сіяти рідше, але якісніше – досвід

В останні роки на українських полях спостерігається менше вологи і велика сума температур протягом року на всій території країни. Це змушує аграріїв змінювати технології. Досвідом поділився голова ФГ «Покрова» (Полтавська область) Сергій Семенюта.

«З особистого досвіду скажу, що, зважаючи на погодні особливості, краще сіяти рідше, але якісніше. Наприклад, у господарстві, де я раніше працював агрономом, ми сіяли кукурудзу з густотою 80-75 тис. насінин на гектар. У результаті рослинам не вистачало вологи для повноцінного розвитку. А якщо посіяти трохи рідше — 72-68 тис/га, то отримуємо менші затрати на посівний матеріал, але кращу врожайність», — пояснив аграрій.

Також, на думку сільгоспвиробника, в сучасних умовах потрібно застосовувати якісні пестициди. І обов`язково необхідно використовувати глибокорозпушувачі, сівалки по нульовому обробітку землі.

«Окрім того, раджу проводити безвідвальний обробіток ґрунту на тих культурах, де це можливо, віддавати перевагу рідким мінеральним добривам і не забувати про органіку. Необхідно давати землі відпочити за допомогою зайнятого пару. Звісно — дотримуватися сівозміни. І, що особливо важливо, зводити до мінімуму обробіток ґрунту», — підсумував Сергій Семенюта.

agroportal.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
хмарно
8 ° C
8.2 °
7 °
79 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °