01 Липня 2022

Вітчизняні селекціонери створили новий унікальний сорт огірків

Селекціонери Крутівської дослідної станції «Маяк» у Чернігівській області на базі знаменитого сорту огірка «Ніжинський місцевий» вивели новий сорт «Олімп», який плодоносить 65 днів.

Сорти, розроблені на базі «Ніжинського», є унікальними за своїми смаковими властивостями й ідеально підходять для засолу. Єдиний їхній мінус – це нижча врожайність, порівняно з голландськими сортами. Втім, цю проблему крутівські селекціонери нещодавно виправили, створивши новий сорт.

«На основі «Ніжинського місцевого» на нашій станції створено ще декілька сортів – «Ніжинський 23», «Ніжинський дар», новий гібрид «Сармат» і ми вивели сорт «Олімп», – розповідає науковий співробітник селекції огірка ДС «Маяк» Надія Птуха. – «Олімп» майже не поступається «Ніжинському місцевому», а по врожайності значно випереджає його. «Олімп» плодоносить 65 днів: у цьому році в мене огірки були після 20 вересня. Це без поливу. Ці огірки майже не пошкоджуються хворобами, а за смаковими якостями вони отримали 5 балів, як ніжинський».

За словами селекціонерів, для вирощування справжнього «ніжинського огірка» потрібен особливий грунт, а для засолювання – особлива якість води. Так, вона має бути або жорсткою, або середньої жорстокості.

Умільці, які раніше всерйоз займались засолом, тримали свої рецепти в таємниці. Зрештою, де ще знайдеш огірок, який матиме настільки тоненьку шкірку, буде твердим та хрустким? Мабуть, саме сортові властивості дають неперевершений смак та якість.

Як стверджує пані Птуха, саме в Крутах вирощується всесвітньо відомий сорт ніжинського огірка. Це навіть підтвердила комісія Академії аграрних наук України, яка перевіряла сорт на справжність. Тепер же, в рамках наукової роботи, селекціонери прагнуть його зберегти і покращити.

ukrinform.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °