Випробування сівалки KUHN ESPRO 6000 R – якість підтверджено

325
Сівалка KUHN ESPRO 6000 R

Компанія DLG провела всебічне тестування універсальної сівалки KUHN ESPRO 6000 R під час сівби ріпаку та озимої пшениці.

Компанія DLG провела випробування за критерієм «якість роботи» причіпної універсальної сівалки KUHN ESPRO 6000 R на випробувальному стенді (лабораторне випробування) та у полі (польові випробування). Під час лабораторного випробування визначалися й оцінювалися точність дозування та поперечний розподіл ріпаку, ячменю і пшениці за допомогою стаціонарно встановленої сівалки. Ріпак було посіяно 25 серпня. Бонітування для встановлення якості роботи було здійснено 28 вересня. Пшеницю було посіяно 10 жовтня. Через чотири тижні здійснили бонітування для виявлення якості роботи.

Під час випробування сівалка KUHN ESPRO 6000 R змогла довести відповідність критеріям перевірки, встановленим у тестовому фреймворку DLG. На основі отриманих результатів сівалка отримала маркування відповідності «Затверджено DLG» (табл. 1, 2).

Результати лабораторного тестування (точність дозування та поперечний розподіл)

Результати польових тестувань із ріпаком та пшеницею

ОПИС ТА ТЕХНІЧНІ ДАНІ ТЕСТОВАНОЇ СІВАЛКИ

Універсальна сівалка KUHN ESPRO 6000 R має довжину 8,9 м, висоту 3,09 і ширину в транспортному положенні 2,98 м. При робочій ширині шість метрів сівалка мала 40 рядків. Бункер насінного матеріалу має об’єм 3500 літрів. Базова комплектація сівалки: компактна дискова борона, рознесений коток для прикочування, а також пневматичний блок для розподілу насіннєвого матеріалу. Насіннєвий матеріал закладається у ґрунт за допомогою дискового сошника.

Для обробітку ґрунту сівалка обладнана компактною дисковою бороною. 48 дисків діаметром 460 мм кожен розташовані у два ряди. Кожен зі сферичних увігнутих дисків спирається на 2-рядний радіально-опорний кулькопідшипник, що не потребує технічного обслуговування. Відстань від першого до другого ряду дисків дорівнює 680 мм. Відстань між дисками становить 250 мм.

Для закладення насіннєвого матеріалу сівалка обладнана 40 подвійними дисковими сошниками. Сошники розташовані у два ряди. Крок сошника та ширина рядка дорівнюють 15 см. Для підтримки постійної заданої норми висіву незалежно від швидкості руху на сівалці встановлено датчик швидкості.

ПОЛЬОВЕ ТЕСТУВАННЯ З ОЗИМИМ РІПАКОМ

Після збирання врожаю ячменю (солома була відокремлена) ділянку було оброблено 18 липня фрезою приблизно на п’ять сантиметрів у глибину. 27 липня було здійснено прохід компактною дисковою бороною (робоча глибина приблизно 7 см). Через сім днів, 3 серпня, поле було оброблено культиватором із гострими сошниками на глибину приблизно 15 см. 24 серпня відбулася остання обробка ґрунту перед сівбою за допомогою фрези (робоча глибина приблизно 3–4 см). Метою цього проходу було внесення ціанаміду кальцію. Підготовлене насіннєве ложе для сівби класифікувалося як дрібногрудкувате.

Поверхня поля після висіву ріпаку 25 серпня 2016 р.
Рис 1. Поверхня поля після висіву ріпаку 25 серпня 2016 р.
Рівень розвитку рослин ріпаку 28 вересня
Рис 2. Рівень розвитку рослин ріпаку 28 вересня

Під час сівби 25 серпня сівалку тягнув Fendt 828 (S4). Сівба здійснювалася зі швидкістю руху 13 км/год. Висівали сорт озимого ріпаку Bender від DSV. Вологість ґрунту – 17–20%; проби брали з горизонту закладення посівного насіння безпосередньо після проходу сівалки.

Під час сівби закладені зерна ріпаку відкривали вибірковим шляхом та вимірювали глибину закладення. Вона становила від двох до трьох сантиметрів.

Між сівбою 25 серпня та бонітуванням 28 вересня (визначення сходів та розподіл за довжиною рослин) випала така кількість опадів: 4 вересня – 8 мм, 17 вересня – 10 мм, 18 вересня – 16 мм.

ТЕСТУВАННЯ KUHN ESPRO 6000 R З ОЗИМОЮ ПШЕНИЦЕЮ

Після збирання врожаю ріпаку наприкінці липня ділянку було оброблено компактною дисковою бороною у середині серпня на глибину приблизно від 3 до 4 см. На початку вересня було здійснено неглибокий прохід культиватором із крильчастими сошниками (глибина від 8 до 10 см). За п’ять днів перед висіванням пшениці було задіяно чизельний культиватор із подвійними сошниками у вигляді серця (глибина від 15 до 18 см). Підготовлене насіннєве ложе для сівби класифікувалося як дрібногрудкувате.

Під час сівби 10 жовтня сівалку тягнув Fendt 828 (S4). Під час сівби швидкість руху становила від 9 до 12 км/год.

Висівався сорт озимої пшениці Ambello від Hauptsaaten.

Вологість ґрунту – 21–23%; проби ґрунту брали з горизонту закладення посівного насіння.

Під час сівби закладені зерна пшениці відкривали вибірковим шляхом та вимірювали глибину закладення. Вона становила від трьох до чотирьох сантиметрів.

Між сівбою 10 жовтня та бонітуванням 9 листопада випала така кількість опадів: від 17 до 25 жовтня – 66 мм, 2 листопада – 1 мм, від 7 до 9 листопада – 18 мм.

Поверхня поля після висіву пшениці 10 жовтня
Рис 3. Поверхня поля після висіву пшениці 10 жовтня
Рівень розвитку рослин пшениці 9 листопада
Рис 4. Рівень розвитку рослин пшениці 9 листопада

Під час здійснення бонітування 9 листопада вибірково визначалася глибина закладення 50 одиниць посівного насіння, розташованих одне за одним. Крім того, для кожної рослини вимірювалася довжина гіпокотиля, що міститься під поверхнею ґрунту. Вона була в межах 1,8–4,1 см зі стандартним відхиленням 0,5 см. Чим менше стандартне відхилення, тим більш рівномірна глибина закладення посівного насіння.

ВИСНОВОК

Під час лабораторного тестування (перевірка точності дозування та розподілу насіннєвого матеріалу впоперек напрямку руху) універсальна сівалка KUHN ESPRO 6000 R змогла показати задовільні та дуже добрі результати.

Під час польових тестувань з озимим ріпаком та озимою пшеницею були досягнуті дуже добрі та добрі результати.

На основі наявних результатів універсальна сівалка KUHN ESPRO 6000 R отримала маркування відповідності «Затверджено DLG», випробування за критерієм «якість роботи».

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2017

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram