05 Грудня 2021

Вирощування сорго – успішна сівба

Сівба – важливий етап успішного вирощування сорго. Тому ним не слід нехтувати. Зерно сорго дрібне й потребує більш високої температури навколишнього середовища порівняно з іншими літніми культурами. Тому температура при сівбі має бути не менше 12°C. Необхідно ретельно підготувати насіннєве ложе, щоб забезпечити рівномірну глибину сіяння та добрий контакт зерна із ґрунтом. Насіння сорго слід закладати на глибині від 2 до 4 см у злегка зволожений ґрунт.

ДАТА СІВБИ СОРГО

Вибір скороспілості сорту має здійснюватися таким чином, щоб культура досягла стадії цвітіння в липні, а стадії стиглості та збирання врожаю до 15 жовтня. В цілому, оптимальним періодом для сівби є травень. У деяких регіонах температура ґрунту може досягати 12°C вже в другій половині квітня, отже у цей час можна починати сівбу. У найтепліших регіонах сорго можна сіяти до кінця червня в якості проміжної культури разом із ультраранньоспілими сортами.

Гібриди соргоГУСТОТА СІВБИ СОРГО

Густота сівби має бути підібрана відповідно до наведених нижче факторів:

  • Сорт: чим більш ранній сорт, тим менше зерен буде у волоті. Однак це повністю компенсується більш високою густотою сівби порівняно з пізніми сортами.
  • Достатня вологоємність ґрунту: в сухих ґрунтах зависока густота сівби призводить до підвищеного утворення біомаси, що підсилює конкуренцію між рослинами й прискорює вичерпання запасів води. У тих випадках, коли можливе зрошення або коли ґрунт має значні запаси води, більш висока густота сівби дозволяє підвищити врожай.

Густота сівби залежно від групи ранньоспілості сорту, типу ґрунту й з урахуванням 20 % втрати сходів:

Рекомендація щодо густоти посіву в кількості зерен на гектар

СІВАЛКА Й ШИРИНА МІЖРЯДДЯ

Ширина міжряддя може бути від 30 до 80 см, хоча оптимальна відстань становить від 40 до 60 см. В ідеалі сівалка точного висіву забезпечує найкращу якість сівби, але можна також використовувати зернову сівалку, перекривши кожен другий ряд.

Сівба соргоВрешті, у всіх випадках слід враховувати рівень втрат сходів. У сприятливих умовах він становить від 15 до 20 %, але може бути вищим за несприятливих умов сівби (низька якість сівби, холодний ґрунт тощо).

ВИБІР СОРТУ

Сорго налічує більше 300 зернових і фуражних сортів, внесених у європейський каталог. З 2014 р. цей список постійно поповнюється, особливо завдяки раннім гібридним сортам, що стають усе більше врожайними. Крім того, вибір сорту є ключовим фактором успішного вирощування сорго. Нижче наведені посилання на веб-сайти компаній-постачальників, що мають у каталогах насіння сорго:

Caussade Semences
Euralis Semence
Nuseed
RAGT Semences

За матеріалами Sorghum ID

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Внесение удобрений на сорго

ПОТРЕБНОСТИ В ПИТАТЕЛЬНЫХ ВЕЩЕСТВАХ Для роста, развития и...

Історія успіху сорго в Угорщині

Ференц Фракас – досвідчений агроном. Навчаючись в...

Зерновое сорго: место в севообороте и особенности посева

СОРГО И СЕВООБОРОТ Сорго легко выращивать в самых...

Погода

Kyiv
хмарно
-3.2 ° C
-2.4 °
-5.1 °
82 %
0.9kmh
99 %
Нд
1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
2 °
Чт
3 °