01 Липня 2022

Які хвороби загрожуватимуть посівам озимих зернових цією весною

Минулого року у ранньовесняний період у посівах озимої пшениці було зафіксовано ураження рослин септоріозом, борошнистою росою, гельмінтоспоріозними прикореневими гнилями; у посівах озимого ячменю – сітчастою плямистістю, борошнистою росою, темно-бурою плямистістю і так само – прикореневими гельмінтоспоріозними гнилями.

Враховуючи найважливіші чинники, які впливають на збільшення або зменшення ризиків поширення ранньою весною хвороб зернових культур, можна вже зараз упевнено стверджувати, що навесні 2021 року є всі передумови для інтенсивного поширення тих хвороб, які спостерігалися минулого року.

Цьогорічні посіви озимих зернових, за оцінками експертів, на 90 % знаходяться у доброму й задовільному стані, тобто в кращому стані, ніж торік (72 %), а це – середовище для росту грибів-патогенів.

Сніговий покрив в більшості областей є. Порівняно з минулим роком снігу випало більше і лежить він довше. Отже, це додатковий чинник для поширення хвороб.

Час відновлення весняної вегетації: що раніше, то вищий ризик ураження хворобами. На жаль, в Україні немає доступу до технологій, які передбачають точну погоду більш як на 7 діб, але, з огляду на історичні дані, існує 70-80 % ймовірність раннього відновлення весняної вегетації.

Отже, порівняно з минулим сезоном, є всі передумови для поширення ранніх хвороб зернових культур — борошнистої роси, септоріозу, прикореневих гнилей, плямистостей ячменю і снігової плісняви.

Урожайність озимих зернових культур у значній мірі залежить від осінньо-зимових запасів вологи в ґрунті на час відновлення весняної вегетації. Порівняно з минулим сезоном запаси вологи в метровому шарі суттєво кращі.

syngenta.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °