24 Жовтня 2021

Які хвороби загрожуватимуть посівам озимих зернових цією весною

Минулого року у ранньовесняний період у посівах озимої пшениці було зафіксовано ураження рослин септоріозом, борошнистою росою, гельмінтоспоріозними прикореневими гнилями; у посівах озимого ячменю – сітчастою плямистістю, борошнистою росою, темно-бурою плямистістю і так само – прикореневими гельмінтоспоріозними гнилями.

Враховуючи найважливіші чинники, які впливають на збільшення або зменшення ризиків поширення ранньою весною хвороб зернових культур, можна вже зараз упевнено стверджувати, що навесні 2021 року є всі передумови для інтенсивного поширення тих хвороб, які спостерігалися минулого року.

Цьогорічні посіви озимих зернових, за оцінками експертів, на 90 % знаходяться у доброму й задовільному стані, тобто в кращому стані, ніж торік (72 %), а це – середовище для росту грибів-патогенів.

Сніговий покрив в більшості областей є. Порівняно з минулим роком снігу випало більше і лежить він довше. Отже, це додатковий чинник для поширення хвороб.

Час відновлення весняної вегетації: що раніше, то вищий ризик ураження хворобами. На жаль, в Україні немає доступу до технологій, які передбачають точну погоду більш як на 7 діб, але, з огляду на історичні дані, існує 70-80 % ймовірність раннього відновлення весняної вегетації.

Отже, порівняно з минулим сезоном, є всі передумови для поширення ранніх хвороб зернових культур — борошнистої роси, септоріозу, прикореневих гнилей, плямистостей ячменю і снігової плісняви.

Урожайність озимих зернових культур у значній мірі залежить від осінньо-зимових запасів вологи в ґрунті на час відновлення весняної вегетації. Порівняно з минулим сезоном запаси вологи в метровому шарі суттєво кращі.

syngenta.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
7.6 ° C
8.7 °
5.2 °
76 %
0.9kmh
75 %
Нд
7 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
11 °
Чт
14 °