17 Травня 2022

З яким міжряддям сіяти сою за технології No-Till

Приймаючи рішення про ширину міжряддя для посіву сої слід враховувати кліматичну зону.

У посушливих, але придатних для вирощування сої регіонах (менше 450 мм опадів), важливо оптимізувати розміщення рослин на квадратному метрі.

Рівномірне розміщення рослин на площі знизить конкуренцію і забезпечить однаковий доступ до поживних елементів у грунті. У свою чергу рівномірний доступ до вологи та живлення сприяє дружному розвитку сої та швидкому «затіненню» міжряддя.

Також при рівномірному розподілі на квадратному метрі, усі листя рослини отримують однаковий доступ до сонячного світла. За рахунок цього поліпшується фотосинтез, який сприяє кращому формуванню вегетативної маси і зерна.

У південних областях та регіонах з малою кількістю опадів рекомендується сіяти сою з невеликим міжряддям. Це дозволяє зменшити ризики, оптимізувати площу живлення і отримувати стабільну врожайність.

У регіонах з достатньою кількістю опадів (понад 450 мм), оптимальною шириною міжряддя сої вважається від 17 до 45 см. Різниці у врожайності при такій ширині  практично немає.

У посушливих регіонах фермери розуміють, що через спеку та посуху високого врожаю не буде й іноді свідомо йдуть на збільшення міжряддя до 40-45 см. У такому випадку, норма висіву зменшується, даючи деяку економію на посівному матеріалі. Густота рослин на період збирання, в такому випадку, буде близько 250 тисяч на гектар. У несприятливих умовах при такій густоті рослин вистачить вологи і поживних речовин для формування нормального врожаю.

У зонах з достатньою кількістю опадів також інколи застосовують широкорядний посів, але вже з іншої причини. Пов’язано це з тим, що пізні сорти при наявності достатньої кількості вологи здатні гілкуватися – давати бічні пагони. В оптимальних умовах розгілкована соя може формувати високий урожай. Тому посів пізніх сортів сої з міжряддям 40-45 см у таких регіонах вважається виправданим.

Посів із більшим міжряддям – на 50–70 см також має право на життя за умови, що у регіоні випадає велика кількість опадів і є достатня кількість температур. В цьому випадку слід обирати виключно ті сорти, які здатні добре гілкуватися.

Перш ніж щось рекомендувати, ТОВ «Компанія Агромир» завжди все перевіряє на своїх полях. Компанія заклала дослід з вивчення впливу ширини міжряддя сої на врожайність у господарстві «Вікторія-Агро» Новомиргородського району Кіровоградської області.

Посів сої був виконаний з міжряддями 17, 40 і 70 см. Сіяли сою середньоранню, з вегетаційним періодом 110 днів. Попередником був соняшник ClearField і кукурудза. Площа кожної дослідної ділянки – 12 га. Норма висіву була однаковою на кожній дільниці – 800 000 шт/га. Рік не порадував опадами. Всього за рік випало 316,6 мм.

Результати вийшли наступними: при ширині міжряддя 17 см урожайність склала 22,7 ц/га; при ширині 40 см – 20,2 ц/га; при ширині 70 см – 20,6 ц/га. Як показує практика, вузькорядний посів дозволяє отримувати більш високий урожай за рахунок рівномірного розподілу рослин на квадратному метрі та оптимізації умов, у яких знаходяться рослини.

blog.agromir-notill.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °