Базз Ультра® (тебуконазол 750 г/кг) – відмінне економічне рішення для якісного захисту рослин

1039
Базз Ультра

Цього року ТОВ «Кеннері» виводить на український ринок засобів захисту рослин новий перспективний фунгіцид – БАЗЗ УЛЬТРА® виробництва відомої індійської компанії Sulphur Mills Ltd. Діючою речовиною препарату, який представлений у вигляді інноваційної препаративної форми – вододисперсійних мікрогранул, є добре знаний тебуконазол.

Ця формуляція є різновидністю препаративної форми у вигляді вододисперсійних гранул і також відома на світовому ринку під абревіатурою DF (Dry Flowable), що перекладається як «суха суспензія».

Як відомо, тебуконазол відноситься до інгібіторів стиролу і належить до хімічної групи триазолів (код 3 за класифікацією FRAC). Цей фунгіцид відрізняється захисною, лікуючою та викорінюючою активністю і забезпечує широкий спектр контролю збудників рослинних захворювань. Завдяки зазначеним характеристикам тебуконазол заслужено став промисловим стандартом у вітчизняних та світових технологіях із хімічного захисту цілої низки польових культур – як при застосуванні окремо, так і в сумішах з іншими фунгіцидами.

Висока концентрація діючої речовини в препаративній формі забезпечує можливість обробки значно більших площ меншою кількістю препарату, а також дає змогу заощадити на транспортних і складських витратах. Адже 1 кг препарату БАЗЗ УЛЬТРА® за вмістом тебуконазолу є еквівалентом 3 л стандартної препаративної форми тебуконазолу 250 г/л у вигляді концентрату емульсії.

Особливістю препаративної форми БАЗЗ УЛЬТРА® є середній розмір більшості мікрогранул у 2–4 мікрони, завдяки чому забезпечується швидке та якісне диспергування препарату в воді. Крім цього, БАЗЗ УЛЬТРА® чудово змішується з іншими засобами захисту рослин у процесі приготування бакових сумішей. Зазначені аспекти, зокрема, підтверджуються лабораторними тестами, проведеними Мацеєм Бромінським – керівником технічного відділу польської компанії PROCAM POLSKA, які доступні для перегляду на ютуб-каналі цієї компанії.

Інший важливий аспект полягає в тому, що, на відміну від препаративних форм у вигляді концентратів емульсій, БАЗЗ УЛЬТРА® не містить у своєму складі хімічних розчинників. Завдяки цьому препарат має поліпшені показники щодо безпечності для довкілля та персоналу. Крім того, відсутність розчинників у препаративній формі практично виключає ризик фітотоксичного ураження культурних рослин. Адже сам по собі тебуконазол характеризується певною ретардантною дією, а її посилення хімічними розчинниками, що входять до складу концентратів емульсій, за певних обставин може призводити до небажаних наслідків у полі.

Базз УоьтраЯк відомо, якісні препаративні форми у вигляді вододисперсійних гранул при зберіганні характеризуються в цілому кращою стабільністю порівняно з рідкими препаративним формами. Це особливо важливо, якщо препарати при зберіганні або транспортуванні зазнають впливу досить низьких або високих температур. Варто зазначити, що рекомендований виробником БАЗЗ УЛЬТРА® температурний режим зберігання для препарату становить від –8 до +40°С.

Ще однією перевагою БАЗЗ УЛЬТРА® для агровиробників є те, що його користувачі позбавлені необхідності утилізувати порожні пластикові каністри.

Завдяки переліченим характеристикам фунгіцид БАЗЗ УЛЬТРА® завоював заслужену популярність на світовому ринку і на сьогодні успішно використовується у більше ніж 80 країнах. Варто також зазначити, що у США та низці країн Європи дистрибуцією БАЗЗ УЛЬТРА® займається відома бельгійська агрохімічна компанія Belchim Crop Protection. У Румунії препарат просуває на ринок японська компанія Summit Agro. На ринку Великої Британії препарат представляє мультинаціональна компанія Arysta, відома наразі як UPL.

В. Ф. Вархоляк, вчений агроном, експерт із захисту рослин, співзасновник ТОВ «Кеннері», моб. (050) 339-24-79

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram