19 Жовтня 2021

Чому цього року на озимій пшениці багато жовтого листя

За спостереженнями науковців, ділянки із жовтим листям у посівах зернових культур найчастіше з’являються на ґрунтах з порушеною структурою, тенденцією до запливання ґрунту і з рН, далеким від оптимального. Але чому вони такі помітні цього року?

Переважно це пов’язано з погодними умовами. Ще восени спеціалісти помічали, що зернові не розвивають ефективної кореневої системи. Дощі в той період призвели до утворення водних басейнів на полях або, загалом, до дефіциту кисню в ґрунті.

Також опади могли спричинити часткове вимивання деяких важливих поживних речовин з грунту, наприклад, магнію та сірки. У деяких випадках восени рослини зернових культур повільно (іноді пізно) реагували на удобрення азотом, тому деякі посіви відчували нестачу азоту.

Не була сприятливою погода і у весняний період, коли холодний квітень також став стресом для зернових культур, перешкоджаючи ефективному засвоєнню ними поживних речовин та регенерації кореневої системи.

Найгіршою є ситуація, коли рН сильно відхиляється від оптимального значення. Кисла реакція обмежує розвиток коренів. Тому в рослин виникає проблема з поглинанням найважливіших макроелементів.

Зміна кольору листя

Причин пожовтіння листків може бути багато, але найбільш вірогідними цього року є дві. Якщо пожовкли кінчики листя, це часто є реакцією рослини на низькі температури, а також на хімічний захист, проведений у цей період.

Якщо в короткі сприятливі весняні погодні вікна намагалися провести позакореневе підживлення, це також могло стати великим стресом для рослин.

Старі листки

Деякі посіви мають жовте старе листя. Тут слід згадати фітосанітарний стан посівів, який був зафіксований на початку весни. Снігова пліснява, мікоз, борошниста роса, кореневі гнилі, фузаріоз… Ослаблені цими хворобами рослини жовтіють перед термічним стресом, а потім гинуть. Вони також легко заражаються сапротрофними грибами, які вільно розвиваються в умовах підвищеної вологості.

Не можна виключати й інші причини, такі як вірусні захворювання. Якщо восени були масові ушкодження попелицями та листовертками, то це також може спровокувати пожовтіння листя.

growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
11.5 ° C
12.1 °
10.2 °
43 %
0.9kmh
0 %
Вт
11 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °