22 Травня 2022

Глобальне потепління: як йому протистояти?

Інноваційна розробка компанії Elicit Plant дає можливість боротися із дефіцитом води при вирощуванні кукурудзи і соняшнику

Незабаром компанія Elicit Plant представить на ринку нове рішення: препарат BEST-a, який допомагатиме рослинам розвиватися в умовах нестачі води.

Препарат відноситься до категорії регуляторів росту, його розробили французькі фахівці з аграрних біотехнологій з метою убезпечення врожайності кукурудзи, соняшнику та сої в складних умовах вирощування, зокрема, в умовах посухи.

«Розроблене компанією Elicit Plant рішення оптимізує споживання води рослинами, – пояснює Емрік Молен, сільгоспвиробник і генеральний директор Elicit Plant, молодої науково-дослідної компанії. – Препарат, після обприскування ним рослин, дає їм сигнал готуватися до посухи. Відповідно, коренева система культур розростається у пошуках вологи в більш глибоких шарах ґрунту.  Водночас змінюються фізіологічні процеси в рослинах, які намагаються зменшити евапотранспірацію і частково закривають продихи».

ҐРУНТОВНІ АГРОТЕХНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ

BEST-a  для кукурудзи, соняшнику і сої скоро буде у продажу, і слід зазначити, що він вже довів свою ефективність.  Як повідомив Емрік Молен, «було проведено наукові дослідження з дотриманням чіткої методики на основі ґрунтовних агрономічних результатів». Ефективність препарату забезпечує біологічно активна діюча речовина (мікроемульсія бета-ситостеролу), нова речовина для використання у вирощуванні сільськогосподарських культур. Це нагода показати і розповісти міжнародній спільноті про здатність фітостеролів допомагати рослинам у період посухи.

+10% ВРОЖАЙНОСТІ ТА ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЗАГАЛЬНИЙ СТАН РОСЛИН

Тестування препарату проводилось із 2018 року в реальних умовах, на фермі компанії Elicit Plant, випробування проводили також французькі дистриб’ютори та експерти. У кожному випробуванні BEST-a скорочував на 15% споживання води рослинами кукурудзи як на зрошуваних полях, так і на полях без поливу.  Застосування BEST-a збільшує врожайність на 10% мінімум, інколи навіть  більше, цей показник Емрік Молен без вагань називає «вражаючим». В Україні досліди проводили у 2021 році з залученням спеціалізованих науково-дослідних інститутів в межах процедури ліцензування препарату для продажу на українському ринку, і всі випробування підтвердили вказані вище результати.

Читати по темі: Вплив агрокліматичних умов на урожайність кукурудзи

Якщо посуха не загрожує, препарат сприятливо впливає на розвиток кореневої системи, сприяючи її росту. Спостереження на кукурудзі показали, що після застосування BEST-a рослини візуально були більш сильними.

ОДНЕ ВНЕСЕННЯ ДО ПОЧАТКУ ПЕРІОДУ ПОСУХИ

BEST-a вноситься один раз, обприскуванням по листку. Дія препарату стійка, достатньо одного застосування для того, щоб він захищав рослини впродовж усього періоду вегетації.  BEST-a кукурудза розрахований на застосування у фазу 8–10 листків, його слід наносити на рослини  превентивно, до початку посухи, коли ґрунт ще зберігає певні запаси вологи, наприклад, після дощу.

В сучасних умовах сільгоспвиробники вимушені постійно модифікувати свої агротехнічні моделі, винаходити нові стратегії вирощування. Препарат BEST-a доводить, що інноваційні розробки відіграють важливу роль у пристосуванні господарств до глобальних змін клімату. І це ще не всі рішення: Elicit Plant проводить низку випробувань у Франції та в Україні, а також у Бразилії. Компанія планує не тільки працювати на міжнародному рівні, а й пропонувати нові технологічні рішення, спрямовані на інші сільськогосподарські культури.

elicit-plant.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Алгоритми гербіцидного захисту кукурудзи від бур’янів

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ НА КУКУРУДЗІ Як правило, ґрунтові гербіциди,...

Мерлін® Флекс Дуо: гербіцид для захисту кукурудзи, який адаптується до ваших потреб!

Кукурудза – стратегічна культура  для українських сільгоспвиробників....

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °