01 Липня 2022

Головні агрономічні правила для здорового грунту

Завдяки добривам, пестицидам та поліпшеній генетиці можна постійно отримувати високий урожай. Проте багато вчених вважають, що сьогодні в рослинах спостерігається менша щільність поживних речовин, ніж в культурах, які вирощувалися до появи сучасного сільського господарства. Виходить, що ми вирощуємо багато, але якість залишає бажати кращого.

У ряді досліджень зарубіжних вчених доведено, що однією із довгострокових переваг створення здорового грунту буде отримання культур, збагачених поживними речовинами і більш корисних для здоров’я.

Які принципи в агропрактиках складають базову основу створення здорового грунту?

Збільшене різноманіття. Рослини на поверхні грунту безпосередньо впливають на біологічне співтовариство грунту під поверхнею. Монокультур в природі не буває. Синергія сільськогосподарських і покривних культур допомагає підтримувати природно нормальну біологію грунту.

Живе коріння. Сонце – вище джерело енергії нашої планети. Спробуйте спіймати цю енергію і змусити працювати на себе. Це можна зробити шляхом висівання покривних культур в будь-який час, коли товарна культура не вирощується. Живий корінь допоможе зберегти мікробіологію ґрунту здоровою і продуктивною.

Зменшення обробітку грунту. Традиційний обробіток грунту шкідливий для його здоров’я. Щоразу при використанні грунтообробних знарядь біологічне співтовариство, яке мешкає у грунті, перевертається догори дном, порові канали руйнуються, а органічна речовина втрачається через окислення вуглецю. Кожен прохід обробної техніки в полі означає втрату вуглецю в грунті і зменшення вмісту органічних речовин.

Постійний захист. Рослинні залишки, мульча або стебла рослин на поверхні грунту створюють покрив, який потрібен не лише для захисту від ерозії. Залишки також підтримують стабільні умови для мікроорганізмів, ізолюючи їх від несприятливих впливів. Грунтові мікроби живуть і в рослинних рештках на поверхні, перетворюючи їх на поживні речовини. Всі комерційні форми азоту повинні бути перетворені мікробіологією грунту в форму, яку може споживати культура.

Грунт – це набагато більше, ніж просто середовище для вирощування сільськогосподарських культур. Це – жива біологічна екосистема. Мільярди крихітних мікроорганізмів створюють сприятливе середовище для росту рослин. Дозвольте цим мікроорганізмам працювати на вас і, в свою чергу, ви будете пожинати дійсно корисні плоди.

farmprogress.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °