14 Серпня 2022

Новий рівень захисту рослин з обприскувачами LEMKEN

Отримання високих і стабільних врожаїв сільськогосподарських культур неможливе без застосування сучасної ефективної техніки, яка б забезпечила своєчасне і якісне виконання всіх операцій агротехнології. Важливими при цьому є якомога менші експлуатаційні витрати на використання техніки при виконанні хімічного догляду за посівами, висока якість робіт і захист довкілля від забруднення хімічними сполуками.

Ефективність застосування хімічних засобів захисту рослин залежить насамперед від якості їх внесення. У свою чергу, якість внесення робочого розчину визначається нормою витрати препарату, розміром крапель та густотою покриття ними оброблюваної поверхні й залежить від надійності функціонування робочого обладнання обприскувачів.

На сьогодні виробники продукції рослинництва щоденно стикаються з вимогами, які примушують підвищувати врожайність культур і при цьому скорочувати виробничі витрати, а також суворо дотримуватися норм екологічної безпеки. У зв’язку з цим до машин для захисту рослин висувається низка вимог, яких обов’язково слід дотримуватись. Для забезпечення якісного хімічного обробітку та ефективного використання препарату обприскувачі польових культур мають відповідати певним агротехнічним вимогам.

Аграріям потрібна надійна, зручна у роботі та обслуговуванні техніка для захисту рослин. Тому за останніх 10 років провідний світовий виробник сільськогосподарської техніки компанія LEMKEN (Німеччина) зробила суттєвий ривок у розробці та вдосконаленні машин для хімічного захисту польових культур.

LEMKEN пропонує одну з найбільш широких програм із виробництва навісних та причіпних штангових обприскувачів, які за своїми характеристиками відповідають найкращим світовим зразкам, підходять для роботи на українських полях і можуть зацікавити вітчизняних аграріїв. Досить зазначити, що ширина захвату штанг обприскувачів охоплює спектр від 15 до 39 метрів, а місткість баків для робочого розчину пестицидів змінюється в діапазоні від 950 до 6200 літрів.

Баки обприскувачів Lemken виготовлені з високозносостійкого скловокнистого поліестеру, який є стійким до механічних пошкоджень, агресивного середовища та ультрафіолетового випромінювання.

Всі штангові обприскувачі Lemken можуть повністю обладнуватися електронними системами управління робочим процесом. Бортовий комп’ютер дає змогу з кабіни водія за допомогою електроніки приводити в дію центральний клапан пульта управління, регулювальні клапани секцій та клапани тиску. Для базової наладки вводяться робоча ширина, кількість секцій із форсунками та тип елементів комунікації. При обприскуванні оператор вибирає середню швидкість руху та задану витрату робочого розчину в л/га. Бортовий комп’ютер автоматично регулює тиск у системі, досягаючи потрібної норми внесення на всій ділянці при зміні швидкості руху. Залежно від потреб обприскувачі можуть бути обладнані різними електронними блоками управління, в тому числі й для систем точного землеробства.

Компанія Lemken пропонує аграріям причіпні штангові обприскувачі Primus, Albatros і Vega.

У результаті останнього оновлення причіпні обприскувачі Primus і Albatros не лише набули більш сучасного вигляду – їх технічне оснащення та система управління теж стали кращими. Обприскувачі Primus та Albatros мають оновлений дизайн, LED-освітлення і таку ж кольорову схему, як інші обприскувачі компанії. Вбудована електроніка від Müller додала зручності та інтуїтивності в управлінні.

Відтепер Primus та Albatros мають дві модифікації: 10 і 12. Більш проста комплектація та відсутність можливості управління через систему ISOBUS характеризують обприскувачі Primus 10 і Albatros 10. Електронний блок управління та автоматичного регулювання через ISOBUS отримали Primus 12 та Albatros 12. Тобто, основна відмінність між модифікаціями – це різновид підключення до трактора.

Елементи управління тепер розташовані зручніше й на виду, всі основні роз’єми та патрубки розміщені по центру під панелями. А більш округлі форми обшивки, колір у тон інших польових обприскувачів із асортименту компанії та світлодіодні освітлювальні прилади додали привабливості зовнішньому вигляду цих обприскувачів.

Менша модель базової комплектації Primus була повністю перероблена як зовні, так і всередині; вона має більш ергономічне розміщення елементів управління, а всі основні з’єднання централізовано інтегровані під захисними кришками.

Оновлено робочий комп’ютер і термінал. Для кабіни компанія LEMKEN створила інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс водночас із терміналом CCI-50, який входять до базової комплектації агрегатів 10-ї серії. Щоб користуватися CCI-додатками, які добре себе зарекомендували, наприклад, автоматичним відключенням окремих секцій або системою паралельного водіння, додатково можна встановити DGPS-приймач. У 12-й серії Primus та Albatros у базовій комплектації оснащені інтерфейсом ISOBUS, що дає змогу управляти ними за допомогою будь-якого відповідного терміналу.

Моделі Primus та Albatros 12-ї серії у стандартній комплектації мають стандарт ISOBUS і можуть працювати з будь-яким сумісним терміналом. Як і Albatros, базова версія Primus тепер поставляється з лінією рециркуляції. Завдяки цьому, як тільки вмикається обприскувач, рівномірний потік рідини миттєво стає доступний по всій ширині штанги.

Тепер базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, тому розчин для обприскування відразу після ввімкнення агрегату може подаватися по всій ширині штанги в гомогенному стані. У пакет обладнання входить автоматизована гідравлічна система на воді, тому всіма процедурами очищення можна зручно управляти з кабіни, що знижує екологічне навантаження під час роботи. Ще одна деталь – поворотне дишло, за допомогою якого можливе верхнє й нижнє навішування обприскувача.

Обприскувач Lemken Primus
Відтепер базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, тому розчин для обприскування відразу після ввімкнення агрегату подається по всій ширині штанги в гомогенному стані

PRIMUS 

Причіпні штангові обприскувачі Primus 10 та Primus 12 виготовляються з об’ємом баків 2400, 3300 та 4400 л та робочою шириною захвату штанг від 15 до 30 метрів. Крім основного бака, на обприскувачах передбачено бак для чистої води місткістю 320 л.

Пульт управління обприскувачів працює як для закачування чистої води, так і для подачі робочої рідини у нагнітальну магістраль. Обидва фільтри у системі є універсальними – вони застосовуються і для всмоктування, і для нагнітання.

На обприскувачах Primus встановлені штанги, виготовлені з жорсткого Z-подібного профілю. Штанги обладнані електронним пристроєм Distance Control, який дає змогу дотримуватись стабільної висоти ходу штанги та розташування розпилювачів навіть при роботі на схилах.

На різних моделях обприскувачів встановлені мембранно-поршневі насоси різної продуктивності – 260 л/хв або два насоси по 200 л/хв, привід яких здійснюється від ВВП трактора. Такої продуктивності цілком достатньо для підтримання потрібного тиску в нагнітальній комунікації, а також для роботи всього допоміжного обладнання обприскувачів.

З метою збільшення довговічності та надійності роботи колінчастий вал і шатуни насосів працюють у масляній ванні. Завдяки застосуванню корозійностійких матеріалів мембрани можуть тривалий час працювати у агресивному середовищі, яким є робочі розчини пестицидів та рідкі мінеральні добрива.

Додаткового комфорту можна досягти завдяки застосуванню ходової системи із пневматичною ресорою та гальмами, які залежать від навантаження. Залежно від ступеню заповнення бака тиск у пружному елементі узгоджується з вагою обприскувача. Одночасно з цим узгоджується гальмівне зусилля за допомогою тиску в резервуарах пружних елементів.

Обприскувач Lemken Albatros
Для агрегатування з трактором обприскувачі Albatros обладнані причіпним пристроєм з нижньою або верхньою зчіпкою, що за умови використання останньої дає можливість збільшити дорожній просвіт до 700 мм

ALBATROS

Причіпні штангові обприскувачі Albatros 10 та Albatros 12 виготовляються з об’ємом баків від 4000 до 6200 літрів і робочою шириною захвату штанг від 15 до 39 метрів. Ємність бункера для чистої води збільшено до 320 л. Що ж до оснащення насосами, штангами та іншим робочим обладнанням, то обприскувачі Albatros подібні до обприскувачів Primus.

Гладенька внутрішня поверхня резервуару для робочого розчину пестицидів обприскувачів Albatros без зон відкладання осаду сприяє якісному змішуванню та ефективному промиванню після завершення хімічного догляду. Якісне змішування є гарантією постійної концентрації робочого розчину. Слід зазначити, що навіть при відключенні подачі робочого розчину до розпилювачів розчин можна за бажанням продовжувати перемішувати.

Якщо роботи з обприскування припиняються на деякий час, наприклад, через різку зміну погодних умов, всі трубопроводи і форсунки обприскувачів Albatros доцільно промити водою. За такого очищення все обладнання до останньої форсунки повністю очищається від решток препарату. При цьому вміст основного бака не розбавляється, і після інтенсивного перемішування можна поновлювати обприскування.

Завдяки застосуванню вдалих конструктивних рішень причіпний пристрій обприскувачів Albatros дає змогу здійснювати їх агрегатування з різноманітними причіпними пристроями тракторів. Для агрегатування з трактором причіпні обприскувачі Primus обладнані причіпним пристроєм з нижньою або верхньою зчіпкою. За умови використання верхньої зчіпки можна збільшити дорожній просвіт до 700 мм. Такий високий кліренс дає змогу звести до мінімуму травмування таких високостеблових рослин, як соняшник, кукурудза, сорго тощо.

Ширина колії у обприскувачів Primus та Albatros робиться на замовлення, і змінюється за рахунок перевертання ободу. Мінімальну ширину колії можна замовити 1500/1800 мм, а максимальну – 1928/2378 мм.

Об’єднання всіх функцій управління обприскувачем на одній панелі управління стало можливим завдяки електрогідравлічному оснащенню. Розміщена у окремому ящику електрогідравліка має необхідну кількість гідравлічних виходів до одного одностороннього виходу і одного зворотного зливу.

Обприскувач Lemken Vega
Резервуар обприскувача Vega розділений перегородкою, завдяки якій вдається уникнути значних динамічних коливань навіть при їзді по нерівній місцевості

VEGA 

Заслуговує на увагу абсолютно новий, повністю розроблений фахівцями Lemken причіпний штанговий обприскувач Vega.

Відразу ж впадає у око дизайн резервуару для робочого розчину пестицидів обприскувачів Vega, який вражає не лише своїми конструктивними особливостями, а й вдалими технічними рішеннями. Резервуар для робочого розчину має місткість 3000, 4000 та 5000 л. Всередині резервуар розділений перегородкою. Таким чином, навіть при їзді по нерівній місцевості вдається уникнути значних динамічних коливань. Зручні широкі східці з постійною платформою створюють максимум зручності при технічному та технологічному обслуговуванні обприскувача.

Шасі обприскувача інтегровано в рамкову конструкцію, завдяки чому обприскувач Vega має надзвичайно великий дорожній просвіт, що гарантує захист навіть дуже високостеблових культур.

Оптимальне розташування центру ваги гарантує обприскувачу високу стабільність при повороті керованих коліс і точне витримування колії. У базовій комплектації обприскувач Vega оснащений механічною підвіскою. Як опція можливе встановлення пневматичної підвіски, що адаптується під вагу обприскувача і забезпечує рівномірний рух як на полі, так і на дорозі.

Новими є конструктивні вдосконалення Vega. У нього в ряд розміщені повністю автоматичні блоки клапанів. Оскільки всі крани у нагнітальній магістралі мають електропровід, вони більше не пов’язані з блоком управління. На обприскувачах Vega крани інтегровані у шланги, таким чином, вдалося звести до мінімуму залишки розчину пестицидів у комунікаціях. Крім того, вдалося позбутися ручного управління кранами. Тепер управління відбувається простим натисканням на терміналі, який розташований у кабіні трактора.

LEMKEN Vega
За допомогою обертового датчика кут нахилу штанг автоматично регулюється в діапазоні від –8 до +15 градусів для оптимальної адаптації до умов оброблюваної поверхні

Змінено конструкцію навішування штанги, робоча ширина захвату якої становить від 15 до 30 метрів. Нова комбінація у вигляді паралелограма дає змогу розташовувати штангу в робочому положенні на рівні від 0,5 до 3 метрів і завдяки цьому обприскувати високорослі сільгоспкультури, такі як кукурудза, ріпак тощо, не пошкоджуючи їх. Крім того, за допомогою паралелограмного з’єднання може бути встановлено як дорожній просвіт під час роботи на полі, так і положення центра ваги під час транспортних переїздів.

Завдяки застосуванню нових алюмінієвих трубчастих штанг SEH вдалося значно зменшити вагу обприскувача Vega. За допомогою обертового датчика кут нахилу штанг автоматично регулюється в діапазоні від –8 до + 15 градусів для оптимальної адаптації до умов оброблюваної поверхні. Абсолютно новий прямокутний профіль рами штанги дає змогу встановлювати розпилювальну головку аж на п’ять розпилювачів. Всі корпуси головок та самі розпилювачі, а також всі електро- та гідрокомунікації розміщені всередині штанг і завдяки цьому якнайкраще захищені від механічних пошкоджень. Замість важких болтових з’єднань на штангах застосовано заклепки. Таким чином вдалося зменшити вагу штанг.

В. Васильченко, канд. техн. наук, доцент; С. Дерев’янко, канд. екон. наук, доцент, НУБІП України

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2018

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

У компанії LEHNER розповіли, чому їх техніка така популярна в Україні

Компанія LEHNER – це німецький виробник інноваційної...

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °