24 Жовтня 2021

Особливості живлення гороху у різні фази росту

Горох не тільки цінна продовольча та кормова культура, а й відмінний попередник для багатьох культур. Наприклад, якщо в господарствах після нього висівають озиму пшеницю, то збирають не менші врожаї, ніж після багаторічних бобових трав і чистого пару.

Для отримання високої урожайності гороху велике значення має правильно розроблена система живлення культури.

Горох добре реагує на післядію органічних і мінеральних добрив, а також на безпосередню дію фосфорних і калійних. Горох з формування 1 т врожаю виносить з ґрунту: азоту – 55 кг/га, фосфору – 16, калію – 25, кальцію – 18.

Потреба у поживних речовинах у гороху найвища в ранні фази розвитку. За період від появи сходів до цвітіння він засвоює 60-90 % загальної кількості засвоюваного калію і до 65 % фосфору.

Нестача фосфору в ґрунті призводить до порушення життєдіяльності бульбочкових бактерій, а також негативно позначається на утворенні плодів, наливанні зерна і сповільнює достигання бобів. До вмісту фосфору рослини найчутливіші на початку росту, коли коренева система мало засвоює його з ґрунту.

Від нестачі калію рослини гороху жовкнуть, листя підсихає, слабко розвиваються боби. Найчастіше від нестачі калію рослини терплять на легких піщаних ґрунтах.

На ґрунтах, що містять мало азоту, рослини пригнічуються, ріст їх сповільнюється, листя жовкне.

Для підвищення урожаю зерна, прискорення достигання, а також посилення стійкості рослин проти хвороб, під горох вносять фосфорно-калійні добрива з розрахунку 30-50 кг/га діючої речовини. Якщо добрива не внесли під зяблеву оранку, їх вносять під передпосівну культивацію з помірною кількістю азотних – 10-15 кг/га д. р.

Для живлення рослин гороху, поряд із основними елементами, потрібні також мікроелементи – молібден, бор, мідь та ін. Обробляти насіння молібденовими препаратами можна одночасно з нітрагінізацією із розрахунку на 1 ц посівного матеріалу 20-30 г молібденовокислого амонію.

При вапнуванні кислих ґрунтів або коли кількість бору в ґрунті не перевищує 0,3 мг/кг слід обприскувати насіння гороху борною кислотою (25 г/ц) а також рекомендовано внесення під передпосівну культивацію добрив, що містять  бор.

laboulet.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
6.2 ° C
7.1 °
4.8 °
68 %
0.9kmh
75 %
Нд
8 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
12 °
Чт
11 °