Озимі зернові від «Лімагрейн»

294
Озимі зернові від «Лімагрейн»

«Лімагрейн» – це мультинасіннєва компанія, мета якої – забезпечити ринок широким переліком сортів. У нашому портфоліо для ринку України представлено 6 основних культур, кожна з яких важлива для нас.

З метою вивчення та якісного підбору сортового матеріалу озимої пшениці для умов України компанія відкрила дослідні центри. На сьогодні ми маємо 5 таких центрів по всій країні, де щороку тестують і вивчають понад 30 перспективних сортів. Це дає нам змогу перевірити кожен із них у різних ґрунтово-кліматичних умовах та підібрати для нього рекомендації щодо вирощування в Україні. Після проведення випробувань з усієї кількості ми обираємо і реєструємо тільки 2–3 сорти, які демонструють найкращі показники врожайності та стабільності в місцевих умовах.

Нині ринок сільського господарства в країні розвивається дуже швидкими темпами, покращуються технології і зростає кваліфікація працівників, запити аграріїв змінюються, тож «Лімагрейн», як селекційна компанія, повинна підтримувати цей розвиток, виводячи на ринок нові високопродуктивні сорти, що відповідатимуть основним потребам ринку.

В перші роки свої діяльності ми орієнтувались на умови Західної України, більш м’які та сприятливі для сортів європейської селекції. Але останнім часом портфоліо компанії суттєво змінилось, оскільки основними запитами вітчизняних виробників є здатність сортів до високої та стабільної врожайності в умовах настання посушливих умов, а також у разі холодних і безсніжних зим. Саме на ці параметри й орієнтуються наші селекціонери при виведенні на ринок нових продуктів.

Наразі в портфоліо компанії представлено понад 10 сортів пшениці озимої, що відповідають основним потребам виробників України, і щороку в ньому з’являються ще більш адаптовані та високопродуктивні сорти.

Якщо ми говоримо про підбір сортів для умов Західної та Центральної України, то відмінним вибором будуть сорти Колоніа, Мескаль і Нордіка, які мають, попри відмінності між собою, спільну головну перевагу: здатність формувати в цих регіонах врожайність понад 10 т.

Агроплатформа «Лімагрейн», с. Комарів, Вінницька обл.
Агроплатформа «Лімагрейн», с. Комарів, Вінницька обл.

Колоніа – вже добре впізнаваний сорт пшениці на українському ринку, що зарекомендував себе як пластичний у технологічному плані зі стабільно високими показниками врожайності. Цей сорт характеризується великим озерненим колосом, який завжди викликає подив сільгоспвиробників.

Для Мескаля характерний високий потенціал продуктивності; генетично цей сорт може формувати великий колос, довгий і гарно озернений.

Однак для цього насамперед потрібен достатній ресурс вологи та живлення, а колос має бути захищений від хвороб, шкідників, бур’янів. Якщо ми створимо гарні умови у плані мінерального живлення, підберемо відповідний попередній обробіток ґрунту, то можемо розраховувати на максимальну реалізацію потенціалу цього сорту.

Пшениця озима, сорт Мескаль
Пшениця озима, сорт Мескаль

Нордіка – унікальний продукт, який здолав усі виклики цього року. Він витримав як перші морози в осінній період, так і їх повернення навесні, коли інші сорти були пригніченими. Нордіка характеризується високою адаптивністю до умов вирощування, що підтверджують результати виробничих посівів.

Для тих, хто полюбляє ранні сорти, ми пропонуємо два відмінних продукти – Авеню й Алтіго, які демонструють надзвичайну стабільність і стресостійкість, забезпечують високі показники продуктивності у посушливих умовах.

Навіть в умовах Західної України, де технологія спрямована переважно на розкриття потенціалу пізніших сортів, Авеню й Алтіго відмінно себе проявляють.

Скажімо, в останні роки у період жнив дуже часто настає волога дощова погода, що відтерміновує збирання і може призвести до вилягання пшениці, а також сприяє поширенню хвороб на середньостиглих і середньопізніх сортах. Однак Авеню та Алтіго завдяки їх більш ранньому дозріванню встигають зібрати до настання таких умов. Важливо також, що зазначені сорти також залишають після себе мінімальну кількість стерні, а це полегшує технологічні питання.

Якщо взяти Аркеос – це сорт специфічний, чітко орієнтований на кондитерів. Характеризується м’якою структурою ендосперму та низьким вмістом білка. Торти з борошна цього сорту виходять високоякісні. До нас уже зверталися компанії з Європи – цікавилися, де в Україні можна купити зерно цього сорту. Відмінно підходить він і для виробництва пшеничного пива.

Дагмар – це для хлібопечіння, ранній сорт районів із частою посухою. Завдяки ранній стиглості дає хороший результат.

Середньостиглий сорт Фріскі – відносно новий сорт на ринку України, що демонструє стабільно високі показники врожайності. Як показує практика, його можна буде вирощувати на різних територіях за більшості критичних умов.

У найближчих 2 роки компанія «Лімагрейн» готує велике оновлення свого портфоліо у сегменті озимих пшениць. Ми очікуємо реєстрації понад 10 нових продуктів, які вирізнятимуться ще більшою пристосованістю до наших умов і здатністю формувати ще більші врожаї.

Тому всіх будемо раді бачити в наших демонстраційних центрах, де виробники зможуть підібрати для вас ті сорти, які максимально відповідатимуть вашим потребам.

Артем Юр’єв, менеджер із розвитку озимих зернових культур і ріпаку ТОВ «Лімагрейн Україна»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram