17 Травня 2022

Розумні технології: цифровий помічник впорається із проблемою на полі за фото

«Розумне» землеробство виходить на новий рівень: достатньо одного лише фото для визначення ситуації на полі. Звісно, якщо це фото проаналізує професіонал.

Три роки тому на українському ринку з’явилася платформа цифрових агрономічних рішень xarvio® Digital Farming Solutions. А в 2019 на виставці Ag in Motion Farm Expo її визнали найкращою інновацією в категорії рослинництва та ґрунтознавства.

Розумний кишеньковий помічник обіцяє стати майбутнім сільського господарства, і, судячи з усього, йому це вже вдається. Легкий, зрозумілий, надійний, він економить час і дає змогу приймати максимально зважені рішення агрономам зі всієї України.

Володимиро Кондратюк, комерційний менеджер xarvio® BASF Digital farming у Східній Європі
Володимир Кондратюк, комерційний менеджер xarvio® BASF Digital farming у Східній Європі

В чому унікальність цифрового інструменту, наскільки він може полегшити щоденну рутинну роботу та які нові функції чекають користувачів xarvio® у майбутньому – про це ми поговорили з комерційним менеджером xarvio® BASF Digital farming у Східній Європі Володимиром Кондратюком.

– Розкажіть, що робить xarvio® Digital Farming Solutions затребуваною серед фермерів і агрономів? Які завдання сьогодні вирішує платформа та в чому її унікальність?

– Для того, щоб платформа була успішною, вона має бути актуальною, простою у використанні, зручною, економічно ефективною і забезпечувати реальні результати. Саме на цьому побудована бізнес-ідея xarvio® FIELD MANAGER.

У частині завдань увагу зосереджено на розумінні потреб фермерів – xarvio® розроблена командою, яка має багаторічний сільськогосподарський досвід. До речі, в цьому році ми святкували 25 років із часу заснування компанії Proplant, яка входить до складу xarvio®.

– У яких країнах успішно застосовують xarvio®?

– Понад 65 000 фермерів в 18 країнах – Франції, Німеччині, Англії, США, Канаді, Бразилії, Японії, Польщі, Чехії, Угорщині та ін. щодня покладаються на xarvio® FIELD MANAGER, щоб приймати своєчасні та ефективні рішення на більш ніж 9 мільйонах гектарів землі.

– Що вирізняє xarvio® серед інших продуктів на ринку?

– За допомогою платформи ми професійно прогнозуємо розвиток захворювань на основних культурах і надаємо рекомендації, які продукти ЗЗР краще застосувати, коли та в якому дозуванні. Ці підказки потрібні кожному агроному для того, щоб не проґавити оптимальні сроки і застосувати продукти з максимальною ефективністю.

– Наскільки xarvio® вже поширена в Україні? В яких регіонах/областях застосовується?

В Україні платформа xarvio® FIELD MANAGER. розвивається динамічно: кожного року кількість користувачів подвоюється. На сьогодні їх понад 10 000. FIELD MANAGER застосовується по всій території України, незалежно від кліматичних умов чи рівня інтенсифікації вирощування культур.

Читати по темі: Якісні препарати — запорука стабільного росту

– Скільки агрономів використовують цифрові інструменти xarvio® – Кишеньковий помічник xarvio® SCOUTING та рішення для ефективного управління посівами xarvio® FIELD MANAGER у своїй роботі? Хто впровадив ці інструмен­ти у свою виробничу діяльність?

– Завдання мобільного додатку xarvio® SCOUTING – надати безкоштовну, але професійну допомогу не лише агрономам, а й пересічним користувачам, які цікавляться вирощуванням рослин. Кількість завантажень мобільного додатку в Україні перевищила 50 000.

xarvio® FIELD MANAGER – це платний професійний інструмент для агрономів, який включає в себе використання як функціоналу xarvio® SCOUTING, так і інших інструментів, необхідних для швидкого прийняття рішень і виконання агрооперацій.

Особливістю цифрових інструментів xarvio® є часткова конфіденційність: ми не знаємо наших клієнтів в обличчя, але тримаємо постійний зв’язок через email-листування або службу підтримки.

– Хто, на ваш погляд, наразі активніше впроваджує цифрові інструменти у свою діяльність – невеликі фермери, середні чи великі компанії?

– Розмір земельного банку впливає на можливості впровадження елементів точного землеробства, але на використання цифрових платформ це має незначний вплив. На нашій платформі xarvio® FIELD MANAGER успішно працюють як агрономи холдингів, так і невеликих господарств, які дійсно цікавляться новими напрямами в цифрових технологіях.

– Поділіться відгуками тих, хто застосовує xarvio® у щоденній роботі. Наскільки ефективно платформа допомагає вирішувати завдання, що постають перед фахівцями з агрономії? Які функції були найпопулярнішими серед фермерів і консультантів інструменту?

– Оскільки використання платформи в цьому році було особливо активним, ми отримуємо зворотні відгуки постійно й зі свого боку намагаємось максимально вичерпно відповідати на запитання та навчати користувачів.

Що ж до завдань, то досить популярними, звісно, є прогноз захворювань і рекомендації щодо внесення ЗЗР. У цьому році додалась нова тема – диференційне внесення добрив і диференційна сівба.

– З огляду на все ще недостатній рівень інтернет-покриття на території України, чи передбачена можливість роботи інструментів або окремих функцій платформи в офлайн-режимі? Якщо так, то яких саме?

– Для зручності роботи в полях xarvio® SCOUTING та xarvio® FIELD MANAGER працюють у мобільних додатках. Якщо відсутнє інтернет-покриття, дані щодо обліків і завдань автоматично зберігаються у смартфоні й починають аналізуватися, коли телефон знову потрапляє у зону покриття.

Завдання мобільного додатку xarvio® SCOUTING – надати безкоштовну, але професійну допомогу агрономам
Завдання мобільного додатку xarvio® SCOUTING – надати безкоштовну, але професійну допомогу агрономам

– Розкажіть, які нові функції з’явилися на платформі останнім часом.

– xarvio® FIELD MANAGER у 2021 році поповнився багатьма новими можливостями. Зокрема, ми додали функцію диференційної сівби по всіх культурах на основі карти продуктивності за 15 років, розширили спектр культур щодо прогнозу хвороб і шкідників – тепер їх можна визначити й на соняшнику.

Також передбачили автоматичне створення завдань щодо внесення ЗЗР і добрив на основі карт біомаси чи продуктивності, рекомендації, що стосуються продуктів і часу їх оптимального внесення.

З цього року FIELD MANAGER використовує безхмарні знімки карт біомаси завдяки співпраці з Vandersat. Обладнання xarvio® connect відтепер сумісне для перенесення даних із будь-якої техніки.

І ще одна новинка – користувачі платформи можуть завантажувати карти урожайності та інформацію щодо внесення продуктів для аналізу якості проведених робіт.

– Що плануєте додати чи адаптувати до потреб українського ринку в найближчі роки?

– Ми продовжимо розвивати наші сильні сторони у прогнозі захворювань рослин і рекомендаціях щодо внесення ЗЗР. Будемо розширювати й додавати щороку нові культури й нові агрономічні рішення.

Potuzhnyj-dosvid-i-rozumni-tehnologiyi-2Також плануємо розвиток сервісної програми. Уже цьогоріч BASF Digital farming розпочала пілотний проєкт із впровадження продукту HEALTHY FIELDS («Здорове поле»). HEALTHY FIELDS працює на основі прогнозів і рекомендацій xarvio® Fіeld manager, але відрізняється тим, що не лише рекомендує продукти, а й контролює якість і час їх внесення.

У разі виконання фермером усіх рекомендацій xarvio® фінансово гарантує чисте від хвороб поле.

– Поділіться глобальними цілями: що в остаточному підсумку має дати повсюдне впровадження інструментів xarvio® Digital Farming Solutions?

– Стале господарювання в Україні прямо залежить від якості виконання агрооперацій, вчасного внесення продуктів для отримання максимального прибутку при оптимальних затратах. Роль xarvio® – допомагати агровиробникам в оцінці ситуації та прийнятті економічно обґрунтованих рішень.

Головна мета полягає в тому, щоб за допомогою новітніх цифрових технологій надавати професійну допомогу фермерам у рутинному щоденному аналізі даних, кількість яких зростає з року в рік, що допоможе швидко та професійно приймати правильні рішення. Завдяки цьому в фермера з’явиться більше часу для нових звершень, покращиться якість його життя.

– Забезпечення сталості сільського господарства, збереження біорізноманіття та зменшення впливу на довкілля стають сьогодні пріоритетом для фермерів. Чи робить Xarvio® щось у цьому напрямку?

Завдяки зональному (диференційному) внесенню в комбінації з чітким прогнозом захворювань інструменти xarvio® дають можливість зменшити норми та кратність обробок ЗЗР. А за рахунок карт і зон продуктивності поля можна вносити оптимальну кількість добрив при збереженні максимально можливої врожайності.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °