08 Серпня 2022

Сівалка Claydon Hybrid – найкращий старт для ваших рослин

Claydon Opti-Till – сучасна технологія, розроблена з метою зниження витрат на обробіток ґрунту і сівбу, а також покращення структури ґрунту та створення ідеальних умов для проростання насіння. Суть технології полягає в обробітку ґрунту смугами, лише в рядках для висіву, а міжряддя при цьому залишається необробленим. Основою системи є сівалка Claydon Hybrid.

ТЕХНОЛОГІЯ OPTI-TILL

Спочатку технологія Opti-till і відповідна техніка розроблялася з метою зниження операційних та експлуатаційних витрат без шкоди для обсягу виробництва сільськогосподарської продукції. Але в міру впровадження цієї технології було виявлено чимало додаткових її переваг.

Наприклад, відразу стала очевидною можливість значної економії часу. Це дало змогу збільшити продуктивність, а також висівати культури в більш оптимальні строки, що сприяє отриманню дружних і рівномірних сходів.

Перевагою Opti-till є те, що природна структура ґрунту при обробітку не руйнується, тому його щільність залишається незмінною
Перевагою Opti-till є те, що природна структура ґрунту при обробітку не руйнується, тому його щільність залишається незмінною

Із часом прямий смуговий посів Opti-till продемонстрував іще одну серйозну перевагу – покращення структури ґрунту.

Відомо, що здоровий ґрунт здатний підтримувати продуктивність рослинництва на стабільно високому рівні.

В ідеальних умовах техніка, коріння рослин, органічні речовини та ґрунтові організми мають працювати разом, щоб формувати хорошу структуру ґрунту, яка, в свою чергу, збільшує часові рамки для оптимального висіву.

Коріння рослин і деякі ґрунтові організми, підтримуючи біологічні процеси у ґрунті та сприяючи збільшенню вмісту органічної речовини, допомагають створювати еластичну структуру ґрунту, яка може водночас поглинати сильні опади і краще утримувати воду під час посухи, що особливо актуально для наших умов.

Таким чином, зниження інтенсивності обробітку ґрунту, а саме цей принцип закладено в основу технології Opti-till, позитивно впливає на структуру та біологію ґрунту в цілому.

В результаті застосування Opti-till у польових умовах дало змогу отримувати урожайність не меншу, а часто навіть і вищу, ніж за класичної технології висіву.

СІВБА ЗА ДОПОМОГОЮ CLAYDON HYBRID

Основою системи Opti-till є сівалка смугового обробітку ґрунту Claydon Hybrid, яка поєднала в собі найкраще з різних систем висіву. Конструкція робочих органів сівалки робить можливим одночасне виконання обробітку ґрунту, проведення сівби та внесення мінеральних добрив за один прохід безпосередньо по стерні.

Claydon Hybrid здатна забезпечувати найвищу якість сівби та високу продуктивність, а також економічну доцільність. Технологія роботи цієї сівалки полягає в обробітку вузьких смуг поля, в які висівається насіння, а післяжнивні залишки попередника залишаються в міжряддях. Це дає можливість утримувати вологу і зменшити втрати органічних речовин, що позитивно позначається на структурі та родючості ґрунтів.

За своєю суттю технологія Opti-till із використанням сівалки Claydon Hybrid передбачає смуговий обробіток ґрунту з одночасною сівбою у оброблену смугу. При цьому стрілчаста лапа, яка здійснює висів, також очищає рядок від рослинних решток і проводить обробіток ґрунту на глибину висіву, створюючи умови, за яких пухкий ґрунт знаходиться над насінням у той час, як саме насіння розміщується на необробленій твердій поверхні. У міжрядді при цьому залишаються рослинні рештки, які захищають ґрунт від прямих променів сонця, водної та вітрової ерозії.

Такий локальний обробіток забезпечує збереження структури ґрунту з його капілярністю, ходами дощових черв’яків, корінням попередніх рослин, іншої органіки та біоти. Це, в свою чергу, дає змогу ґрунту акумулювати органічні речовини, підвищити провідність води й повітря, краще переносити навантаження від ходових систем машинних агрегатів.

КОМПАНІЯ CLAYDON

Claydon – англійський виробник посівної техніки для смугового обробітку ґрунту. Свою назву бренд Claydon отримав на честь засновника та власника компанії фермера Джеффа Клейдона, який створив підприємство в 2003 році.

Claydon є сімейною аграрною компанією, якою Джефф Клейдон керує разом зі своїми синами вже впродовж 18 років. Сім’я Клейдонів має близько 360 га землі, на яких розвиває технології вирощування польових культур і випробовує та вдосконалює власну систему Opti-till.

ПРИНЦИП РОБОТИ СІВАЛКИ

Сівалка Claydon Hybrid працює таким чином. Ряд прорізаючих дисків з буртиком розрізає післяжнивні рештки, полегшуючи хід розпушувальним лапам і висіваючим сошникам, які слідують за дисками. Це сприяє меншому утворенню грудок позаду розпушувальної лапи. Друга функція дисків – утримувати горизонт сівалки за рахунок бортиків. Опційно замість прорізаючих дисків можуть встановлюватись гумові котки. Це актуально для роботи по обробленому ґрунту.

Унікальні передні розпушувальні лапи є основною ідеєю цього виду сівалок, оскільки, на відміну від No-till, за Opti-till все ж таки виконується мінімальний локальний обробіток ґрунту. Лапи дають змогу проводити зональний обробіток, усувають локальне ущільнення, аерують ґрунт, утворюючи тріщини в ньому для легкого проростання коренів.

Розпушувальні лапи мають наплавку з карбіду вольфраму, яка забезпечує їм міцність і довговічність. Вони створюють дренажний канал на глибину до 15 см, на дно якого закладаються добрива (до 50% від встановленої норми), що забезпечує постійний доступ рослин до поживних речовин і сприяє розвитку кореневої системи углиб.

Добрива можна вносити за допомогою передніх лап на глибину, поверх насіння або використовуючи обидва варіанти
Добрива можна вносити за допомогою передніх лап на глибину, поверх насіння або використовуючи обидва варіанти

На практиці можна заглиблювати лапи і глибше, але за технології Opti-till немає сенсу це робити, оскільки сівалка не є глибокорозпушувачем. Водночас вона чудово впорається зі створенням дренажного каналу та усуненням локального ущільнення. Волога, яка потрапляє на поверхню ґрунту в вигляді опадів, завдяки більш щільному ґрунту в міжряддях стікає та зосереджується у зоні обробленої смуги.

Позаду розпушувальних лап розташовані підресорені висіваючі лапи, які забезпечують дотримання точної глибини загортання насіння. Їх конструкція дає можливість розчищати рослинні рештки, проводити локальний обробіток і висівати насіння на тверде насіннєве ложе. Залежно від обраної конструкції висівної лапи, насіння може висіватися одинарним або здвоєним рядками. Крім того, передбачено можливість вносити поверх насіння добрива – решту від встановленої норми, що найчастіше і роблять фермери, тобто частину вносять у зону росту коренів, а решту – поверх насіння за допомогою висіваючої лапи. Така система застосування добрив досить ефективна і сприяє оптимальному розвитку рослин.

Під час сівби колеса сівалки слідують міжряддями по необробленому ґрунту. Це зроблено для того, щоб сівалка витримувала глибину і не просідала у вже оброблений ґрунт.

БУНКЕР І РОЗПОДІЛЕННЯ ВАГИ

Загальний об’єм бункера сівалки становить 5500 літрів. Він поділений на два відсіки для насіння та добрив у співвідношенні 60% на 40%. Але якщо норма висіву насіння менша за норму внесення добрив, то відсіки можна поміняти місцями, оскільки висівні котушки для обох матеріалів однакові.

Навантаження від ваги насіння, добрив і самої сівалки розподіляється виключно на навіску трактора та транспортні колеса сівалки. Завдяки цьому глибина висіву не залежить від ступеню наповненості бункера. Крила сівалки також копіюють рельєф поля у вертикальній площині в діапазоні 5 градусів для кожного крила.

ПРОСТО І ЕФЕКТИВНО

Розробляючи сівалку, команда виробника вклала всі найпрогресивніші ідеї у створення нової машини, розрахованої на безпроблемне приборкання великої маси рослинних решток і забезпечення якісної сівби за використання мінімуму агрегатів.

У компанії впевнені, що система Opti-till та застосування сівалки Claydon Hybrid дадуть можливість отримувати урожайність на рівні традиційної технології і вище, економлячи при цьому на витратах робочого часу, пального та коштів, і пророкують їй велике майбутнє в Україні.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

У компанії LEHNER розповіли, чому їх техніка така популярна в Україні

Компанія LEHNER – це німецький виробник інноваційної...

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °