01 Липня 2022

Тіатрин – захист насіння 360°

Новий інсектицидний протруйник від бренду «Агрохімічні технології» дає можливість зберегти оптимальну густоту посівів, не підпускаючи найпроблемніших ґрунтових шкідників до насіння.

Тіатрин – захист насіння 360°_11. ЕФЕКТИВНЕ ПОЄДНАННЯ ДІЮЧИХ РЕЧОВИН

«Переважна більшість інсектицидних протруйників на ринку України або контактні, або системні. Але з цих препаратів неможливо обрати тільки один «правильний» – обидва рішення мають і сильні, й слабкі сторони. Тому ми створили двокомпонентний протруйник із максимально широким спектром дії, поєднавши піретроїд і неонікотиноїд з найкращими характеристиками», – коментує Сергій Богомаз, керівник агрономічної служби АХТ.

Бета-цифлутрин забезпечує перший рівень контролю ще «на підході» до насінини. Він надійно захищає насіння та підземну частини сходів завдяки репелентному ефекту. Пари бета-цифлутрину утворюють захисний шар навколо насінини та проникають в організм шкідників іще до контакту з насіниною, не підпускаючи їх до насіння.

Тіаметоксам забезпечує надійний захист надземної частини сходів, оскільки:

  • швидко поглинається рослиною;
  • швидко пересувається до необроблених частин за рахунок високої рухомості;
  • має тривалий період захисту від шкідників.

Тіатрин – захист насіння 360°_2Тіатрин – захист насіння 360°_32. РЕПЕЛЕНТНИЙ ЕФЕКТ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГУСТОТИ СХОДІВ

Серед усіх шкідників найбільше клопоту аграріям завдають дротяники, совки та інші ґрунтові шкідники. Навіть один-єдиний укус ґрунтового шкідника може стати фатальним для проростка, і такі втрати особливо критичні для культур із низькою нормою висіву.

Наприклад, для соняшнику густота на період збирання для отримання максимального врожаю в середньому становить 50 тис/га. Це приблизно 4 рослини на погонний метр. Пошкодження однієї рослини на кожному метрі соняшнику ґрунтовим шкідником – це втрата 25% рослин на полі. Завдяки потужному репелентному ефекту Тіатрин не допускає пошкодження насінин ґрунтовими шкідниками, що дає можливість зберегти заплановану густоту сходів.

3. ТРИВАЛИЙ ПЕРІОД ЗАХИСТУ

Серед піретроїдів бета-цифлутрин має не тільки одну з найпотужніших газових фаз, а й найдовший період піврозпаду – 95 днів. Тому Тіатрин забезпечує найбільш тривалу контактну і репелентну дію проти ґрунтових шкідників.

Порівняння розчинності неонікотиноїдівПорівняння періоду напіврозпаду піретроїдів4. ВИСОКА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗА ПОСУШЛИВИХ УМОВ

Відсутність у ґрунті запасів вологи – наразі найбільший головний біль для українських аграріїв. У багатьох областях запаси продуктивної вологи у верхньому шарі ґрунту були критичними і при сівбі озимих зернових, і навесні, при сівбі культур широкорядного посіву – соняшнику, кукурудзи. За нових умов розчинність діючої речовини може стати лімітуючим чинником ефективності протруйника. Доводиться адаптувати не тільки спосіб і час обробітку ґрунту, а й системи захисту.

Тіаметоксам у складі Тіатрину має найбільшу розчинність серед неонікотиноїдів. Це означає, що при невеликій кількості вологи до насінини потрапляє більше діючої речовини і Тіатрин зберігає ефективність навіть за посушливих умов.

5. ПІДВИЩЕНА КОНЦЕНТРАЦІЯ ДЛЯ ГАРАНТОВАНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

Популярність протруйників на основі неонікотиноїдів викликає питання щодо виникнення резистентності до діючих речовин цієї групи. Для того, щоб запобігти можливим проявам резистентності, концентрацію тіаметоксаму в Тіатрині підвищено до 500 г/л порівняно з поширеною нормою 200–350 г/л.

Відмінний стан сходів пшениці, протруєної Тіатрином 0,5 л_т Фото 25.10.2019 – Яготин, Київська обл.
Відмінний стан сходів пшениці, протруєної Тіатрином 0,5 л_т Фото 25.10.2019 – Яготин, Київська обл.

6. РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ В ПОЛІ

«Всі нові препарати бренду «Агрохімічні технології» обов’язково проходять цілу низку досліджень для вивчення їхньої дії та ефективності. В тому числі польові дослідження у партнерських господарствах різних регіонів України», – додає Сергій Богомаз, керівник агрономічної служби АХТ.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °