24 Жовтня 2021

Як ефективно контролювати пероноспороз соняшника

Затяжні опади весняно-літнього періоду, а також нетиповий для початку літа температурний режим створюють сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб соняшника, в тому числі, й пероноспорозу, – застерігають фахівці «UKRAVIT».

Наразі хворобою вже уражений певний відсоток посівів культури в центральних і південних регіонах України, й за сприятливих погодних умов ситуація надалі може погіршитися та проявитися в інших регіонах.

Крім того, сильне ураження рослин соняшника пероноспорозом може в подальшому призвести до вторинного інфікування, що в комплексі здатне викликати суттєві втрати майбутньої врожайності.

«Пероноспороз – одна із небезпечних хвороб, яка за недостатнього та несвоєчасного контролю може коштувати аграрієві до 30-45%, а іноді в роки епіфітотій – навіть до 60% майбутньої врожайності соняшника, зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Ця хвороба поширена практично в усіх регіонах вирощування цієї культури і може інфікувати її в першій половині вегетації. З огляду на це, для ефективного контролю пероноспорозу в умовах поточного дощового та прохолодного сезону необхідно застосувати високоефективні спеціалізовані фунгіциди, щоб локалізувати первинне та вторинне ураження.

Крім того, звичайно, рекомендується дотримуватись сівозміни, знищувати та заробляти рослинні рештки й контролювати падалицю культурних рослин, на яких може зберігатися інфекція, віддавати перевагу вирощуванню стійких гібридів».

Для ефективного контролю пероноспорозу у посівах соняшника Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг).

Цимоксаніл у його складі проникає до рослини через листя й перерозподіляється у тканинах (трансламінарна дія). Він має лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах.

Цимоксаніл знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження.

Металаксил порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника). Він володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями.

Фунгіцид має лікувальну та антиспоруляційну дію, пригнічує активні постінфекційні стадії розвитку грибів і високоефективно та тривало захищає посіви соняшника від небезпечної хвороби пероноспорозу.

Він проявляє тривалу захисну дію й забезпечує захист навіть необроблених частин культурної рослини та нового приросту. А завдяки оптимальному поєднанню діючих речовин мінімізуються ризики виникнення резистентності (стійкості) у патогенів.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
5.4 ° C
6 °
4.8 °
58 %
0.5kmh
75 %
Нд
5 °
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
12 °
Чт
13 °