06 Грудня 2021

Застосування ад’юванту Брейк Тру SP 133 для підвищення ефективності обробок генеричним гліфосатом

Світові ціни на гліфосат порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли більше ніж на 130%. Це стосується виробництва як у Європі й Америці, так і в КНР.  Наприкінці липня ціна технічного гліфосату на умовах FOB у КНР становила приблизно 8000 дол. за 1 т, що є найвищою ціною з 2010 р.

Причинами зростання ціни є подорожчання сировини, з якої гліфосат виробляється, а також підвищення світового попиту на нього. Зокрема, внаслідок збільшення площ під ГМО культурами в Китаї. На жаль, станом на сьогодні експерти не бачать причин для зниження ціни на гліфосат впродовж найближчого часу.

Зростання ціни в юанях за 1 т гліфосату технічного 95% в КНР за період 10.07.2020 – 10.07.2021Зменшення знесенняЗдорожчання гліфосату вже  добре відчули на своїй кишені українські аграрії. Саме тому постає питання про найбільш ефективні способи його застосування та використання як альтернативи бакових сумішей інших гербіцидів. Якщо говорити про перший аспект, ми пропонуємо вам звернути увагу на ад’ювант Брейк Тру SP 133 німецького виробництва. Це неіонний ад’ювант, діючою речовиною якого є суміш ефірів жирних кислот, що виготовляються з рослинної сировини. Абревіатура SP у назві ад’юванту означає Sticking + Penetration, тобто прилипання + проникнення. Після заборони в ЄС поліоксетиленового жирного аміну (polyoxyethylene tallow amine) для використання як інертної складової рідких препаративних форм гліфосату  його стали успішно заміняти ефірами жирних кислот, забезпечуючи кращий ефект і вищі стандарти безпеки. Однак у препаративних формах гліфосату, які постачаються в Україну з Китаю, ці сполуки не використовуються.

Читати по темі: Огляд сучасних методів приготування води для внесення ЗЗР та агрохімії

Відомо, що в аграрній індустрії для найкращого ефекту проникнення діючих речовин системних пестицидів у листкові тканини широко використовуються ад’юванти на основі олій і мінеральних олив, а також модифіковані олії. Втім, ці олійні сполуки не рекомендуються для застосуванні у суміші з гліфосатом та іншими високогідрофільними гербіцидами (дикват, бентазон, тощо), оскільки вони можуть викликати антагонізм у робочій суміші й, відповідно, спричиняти зниження польової ефективності обприскування. На відміну від зазначених типів ад’ювантів, Брейк Тру SP 133 характеризується водночас і ліпофільними, і гідрофільними властивостями. Завдяки цьому ад’ювант  забезпечує покращене змочування воскових поверхонь, більшу стабільність і однорідність бакових сумішей, а також вищу сумісність їх компонентів.

Коротко зупинимось на чиннику змочування. Відомо, що листкова поверхня рослин покрита тонким шаром воску і є ліпофільною та хімічно неполярною, внаслідок чого вона відштовхує воду та розчинені в ній гідрофільні гербіциди (такі як гліфосат та інші), що є хімічно полярними. Додавання неіонного ад’юванту Брейк Тру SP 133 вирішує цю проблему.

Ефективність контролю бур'янівОтже, підсумуємо переваги ад’юванту Брейк Тру SP 133 при застосуванні з гліфосатом:

  •  Зменшення знесення обприскування вітром (антидрифт). Це означає, що на цільову поверхню потрапить більше препарату;
  •  Покращене прилипання до листкової поверхні та утримання на ній. Відповідно після потрапляння краплини на цільову поверхню на ній утримається більше препарату;
  •  Пришвидшене і покращене проникнення у листкові тканини. Завдяки цьому дія гліфосату пришвидшиться, а кількість препарату, який потрапить у тканини рослини, буде більшою.

Покращення змочування листкової поверхні
Покращення змочування листкової поверхні

Нагадаємо також, що гліфосат знижує pH води та підвищує її жорсткість. Для вирішення цієї проблеми рекомендуємо застосовувати відповідні кондиціонери води (наприклад Софтігард). Інші рекомендації включають використання робочої суміші якомога швидше після застосування, зменшення норми витрати води з додаванням ад’ювантів-суперзмочувачів, таких як Сілівакс, Брейк Тру S 301 тощо.

Фото та дані досліджень представлені Evonik Operations GmbH (Німеччина).

В. Ф. Вархоляк, вчений агроном, експерт із захисту рослин ТОВ «Кеннері», моб. (050) 339-24-79. www.kenneri.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

СТОВ «АФ Маяк»: «Ми зацікавлені в найкращих продуктах»

Перше жовтня, на демоділянках СТОВ «АФ Маяк»,...

Якісні препарати — запорука стабільного росту

Осінь – важлива пора для аграріїв, коли...

Захист сходів зернових і стратегія вибору протруйника

Теплі зими та вегетаційні періоди останніх років...

Погода

Kyiv
туман
0.4 ° C
1.5 °
-1.3 °
98 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
9 °