28 Березня 2024

Біопрепарат МайкроСорч Плюс Соя для сухої інокуляції насіння сої

Відомо, що соя, як бобова культура, здатна фіксувати власний азот. Її рослини можуть засвоювати до 250 кг атмосферного азоту, з яких до 100 кг залишаються у пожнивних рештках після збирання врожаю. Саме тому соя є гарним попередником для наступних культур у плані накопичення азоту, що дає змогу заощаджувати на азотних добривах. Крім того, покращене засвоєння азоту рослинами сої сприяє отриманню вищих врожаїв кращої якості з максимальним вмістом білка в насінні. Такий процес засвоєння азоту рослинами сої допомагає знизити забур’яненість посівів, оскільки бур’яни вимушені розвиватися в умовах дефіциту азоту.

Біопрепарат МайкроСорч_3Насправді рослини сої не здатні повною мірою фіксувати азот самостійно. Для цього потрібна допомога бактерій роду Bradyrhizobium, які мають бути дотичними до кореневої системи рослин у ґрунті. В польових умовах певна кількість бактерій цього виду присутня в ґрунті у вигляді аборигенних штамів, але кількості цих бактерій недостатньо для якісної та ефективної фіксації атмосферного азоту. Особливо якщо в попередні роки на полі спостерігалася сильна посуха або, навпаки, випадали надмірні опади. В таких випадках популяції бактерій могли загинути або надзвичайно скоротитися. Варто також зазначити, що висока кислотність ґрунту негативно впливає на довгострокову життєздатність азотофіксуючих бактерій. А отже, інокуляція є необхідним елементом технології інтенсивного вирощування сої.

БІОПРЕПАРАТ МАЙКРОСОРЧ ПЛЮС СОЯ

Розуміючи важливість використання інокулянтів на сої, компанія «Ерідон» презентує в Україні новий інноваційний біопрепарат для обробки насіння сої – МайкроСорч Плюс Соя від британської компанії «IFAGRI».

Цей біопрепарат представлений у вигляді готового до використання премікса, у складі якого 2,27 кг сухого інокулянту (гарантований мінімальний вміст бактерій Bradyrhizobium japonicum 2 х 105 КУО/г) та з 9,07 кг суміші тальку Talc USA із графітом 80/20, яка також включає мікроеле­менти – залізо 0,7% і марганець 0,9%.

Біопрепарат виготовляють у США з використанням технології мікробіологічної стабілізації, яка забезпечує найвищий рівень живих клітин бактерій порівняно з більшістю інших інокулянтів на ринку.

Внаслідок застосування препарату зростає рівень засвоєння рослиною азоту завдяки підвищенню симбіотичного потенціалу рослини з бульбочковими бактеріями, які фіксують азот із повітряних пустот ґрунту.

ПЕРЕВАГИ ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ

  • 2-річний термін придатності біопрепарату.
  • Відсутня необхідність в екстендері.
  • Оброблене насіння можна зберігати до 90 днів.
  • Бактерії у складі препарату можуть витримувати температуру до +38°С.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Біопрепарат МайкроСорч Плюс Соя застосовують у сухому вигляді шляхом механічного перемішування з посівним матеріалом до повного покриття поверхні насіння.

Це змішування може здійснюватися як у бункерах сівалки безпосередньо перед посівом, так і на лініях, де насіння протруюється фунгіцидами та інсектицидами вологим способом перед його фасуванням. Якщо насіння обробляють біопрепаратом МайкроСорч Плюс Соя заздалегідь, то його слід висіяти впродовж 90 днів після обробки.

Норма застосування біопрепарату становить 2,5–2,8 кг/т. Підвищена норма рекомендується для застосування протруєного насіння та за умов підвищеної вологості.

Препарат постачається у контейнерах по 11,34 кг, які містять ємність для відмірювання, що вміщує приблизно 200 г препарату.

ПОКРАЩЕННЯ ТЕКУЧОСТІ НАСІННЯ ТА ЗМАЩЕННЯ МЕХАНІЗМІВ СІВАЛКИ

Суміш тальку та графіту у пропорції 80/20 знижує вологість насіння, забезпечує текучість насіння в сівалці, змащування її механізмів та усуває статичну електрику. Покращення текучості та стабільності в подачі насіння механізмами сівалки забезпечує його більш рівномірне розподілення у полі завдяки попередженню злипання та склеювання насінин у сівалці.

Щедрих і якісних вам врожаїв!

Євген Черненко, канд. біол. наук, заст. керівника відділу технологічної підтримки ТОВ «Фірма Ерідон», моб. тел.: 0503739524

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Фузаріозний вілт, або синдром раптової смерті сої

Сьогодні у світі сою вирощують понад 60...

Забур’янення посівів сої під впливом систем обробітку ґрунту та удобрення

Через сповільнений ріст на початкових етапах розвитку...

Тривалість вегетаційного періоду сої залежно від строків сівби

Вдалий підбір сорту є на сьогодні найдоступнішим...

Погода

Kyiv
рвані хмари
13.6 ° C
13.7 °
11.5 °
78 %
0.9kmh
74 %
Чт
14 °
Пт
12 °
Сб
17 °
Нд
21 °
Пн
20 °