01 Липня 2022

Після ночі настає день, або як працює Моддус®

ІСТОРІЯ ПРО «ЗІПСОВАНИЙ ТЕЛЕФОН» З НІМЕЧЧИНИ В УКРАЇНУ

Ярослав Горняк, глобальний технічний менеджер, Syngenta, Швейцарія
Ярослав Горняк, глобальний технічний менеджер, Syngenta, Швейцарія

Звідки виникла історія про вплив світла на ефективність Моддус®? Коли до мене звернулися колеги з України із запитанням, як впливає інтенсивність сонячного світла на ефективність Моддус®, я спочатку подумав про неточний переклад у листі або помилку в формулюванні термінів. Дивне питання. Виявляється, в Україні є цікава історія про це. Багато конкурентів та експертів тут говорять, що ефективність Моддус® дуже залежить від сонячного світла і він не працює без освітлення. Ця історія схожа на гру «Зіпсований телефон».

Насправді було так: під час запуску Моддус® у Німеччині в одному з ранніх повідомлень ще в далекому 1994 році використовували картинку в буклеті, в якій йшлося про сприятливі та несприятливі умови для застосування регуляторів росту. Логічно, адже обприскувати під час дощу – не дуже гарна ідея! Саме це і стало причиною непорозуміння і спотвореного тлумачення.

Нижче – картинка саме з оригінального красивого буклета про Моддус® з Німеччини.

Після ночі настає день, або як працює Моддус-2Після ночі настає день, потім знову ніч, потім день… Це нормально. Протягом доби в рослині інтенсивність різних біохімічних процесів природно змінюється. Це закономірно залежить від умов освітленості й температури. Чим більше світла, тим більше цукрів утворюється завдяки фотосинтезу і тим більше їх (цукрів) переміщується від листя до точок росту або плодів. Різне поглинання, переміщення активних речовин, у тому числі й регуляторів росту, пов’язане тільки з закономірними змінами біохімічних процесів, що залежать від умов, які змінюються протягом доби, але ніяк не пов’язане зі специфікою трінексапак-етилу або інших подібних продуктів.

ЯК РЕАЛЬНО ВПЛИВАЄ СВІТЛО НА ЕФЕКТИВНІСТЬ МОДДУС®?

Навпаки, в стресових умовах тринексапак-етил – найбільш безпечний регулятор росту порівняно з іншими, що підтверджено численними дослідженнями та історіями з полів.

Мій власний досвід: кращі умови для отримання найкращого ефекту будь-якого регулятора росту – це саме в умовах розсіяного освітлення (тонкий шар хмар). До того ж це оптимальні умови для максимальної продуктивності фотосинтезу сільськогосподарських культур.

Як реально впливає світло на ефективність Моддус®? Ми давно вивчили це в рамках глобальних програм досліджень Моддус®!

У дослідах 2007 року, проведених у Гіссенському університеті в Німеччині, де було штучно створено різні умови освітлення з дотриманням принципу єдиної відмінності, встановлено, що Моддус® однаково ефективний за будь-яких умов освітлення, що повністю спростовує чутки про залежність його ефективності від світла.

Рис. 1. Висота рослин пшениці озимої залежно від освітлення при застосуванні Моддус®, Гіссенський університет, Німеччина, 2007 р.
Рис. 1. Висота рослин пшениці озимої залежно від освітлення при застосуванні Моддус®, Гіссенський університет, Німеччина, 2007 р.

Рис 2. Маса 1000 зерен залежно від освітлення при застосуванні Моддус®, Гіссенський університет, Німеччина, 2007 р.
Рис 2. Маса 1000 зерен залежно від освітлення при застосуванні Моддус®, Гіссенський університет, Німеччина, 2007 р.

Хочу вас заспокоїти: Моддус® залишається ефективним за будь-яких умов освітлення. За десятки років цей продукт завоював довіру аграріїв у всьому світі та залишається найбільш поширеним і популярним регулятором росту з такими бонусними властивостями, як додатковий позитивний вплив на кущення, розвиток кореневої системи і запобігання виляганню. Наприклад, у Німеччині регуляторами росту обробляють близько 70% зернових культур, а кожен 2-й гектар із них оброблений продуктами родини Моддус®!

Така довіра фермерів ще раз підтверджує надійність, ефективність і безпеку Моддус®. Ми не зупиняємося і постійно вдосконалюємо наші продукти.

Незабаром в Україні з’явиться ще інноваційніший регулятор росту, який теж посяде почесне місце в технології вирощування високих урожаїв зернових культур.

Ярослав Горняк, глобальний технічний менеджер, Syngenta, Швейцарія

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Септоріоз озимої пшениці: що треба знати про хворобу?

Останніми роками на території України фітопатологічна ситуація...

Хвороба, яка матиме вирішальний вплив на врожайність зернових

Актуальна інформація про хворобу, яка матиме вирішальний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °