08 Серпня 2022

Першочерговий захист кукурудзи і його важливість

Один у полі – не воїн, один у полі – агроном. І він, на відміну від одинокого воїна, здатен самотужки здолати цілі армії хвороб, шкідників і бур’янів, які атакують посіви впродовж сезону.

Та навіть найдосвідченішим іноді не завадить дружня порада чи рекомендація. Тож вам на допомогу ми пропонуємо календар агронома. Й після того, як всі попередні дослідження проведено, переходимо до першочергового захисту посівів кукурудзи.

ДОВІРЯЙ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙ 

Традиційно посівний матеріал кукурудзи ми купуємо вже обробленим протруйниками. Але це не означає, що такий захід захистить ваші посіви від усіх потенційних загроз. Тож фахівці Інституту здоров’я рослин рекомендують перевіряти якість протруєння насіння в лабораторних умовах, оскільки несумлінні виробники часто зменшують кількість діючої речовини при обробці посівного матеріалу або використовують кольоровий барвник.

Якість протруєння варто перевірити й тим, хто вирішив посіяти минулорічне насіння, оскільки діючі речовини мають здатність розкладатися, і ваш посівний матеріал може вже не отримати належного захисту. Тож впевніться в якості протруєння посівного матеріалу завчасно: https://cropcare.institute/rosliniy_material

ДОДАТКОВИЙ ПЕРШОЧЕРГОВИЙ ЗАХИСТ

Всі без винятку виробники насіння пропонують аграрію посівний матеріал кукурудзи, оброблений фунгіцидними протруйниками. Проте лишається ще загроза пошкодження насіння та проростків шкідниками.

«Виростити кукурудзу із високими, а тим більше рекордними показниками врожайності неможливо без застосування інсектицидних протруйників. Якщо ще 10–15 років тому цим прийомом нехтували, то наразі необхідність протруювання насіння інсектицидами не ставить під сумнів практично ніхто. Адже кліматичні зміни, перехід на ресурсоощадні системи землеробства із поступовою відмовою від оранки, порушення сівозмін, тривале вирощування кукурудзи у монокультурі призвело до накопичення, поширення та зростання чисельності шкідників, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

Експерт рекомендує звернути увагу на контроль ґрунтових шкідників – дротяників, несправжніх дротяників, підгризаючих совок, личинок хрущів, а також ранньопіслясходових шкідників – паросткову та шведську мух. Ці фітофаги пошкоджують як саме насіння, так і кореневу систему та молоді проростки, спричиняючи випадання рослин і зрідження посівів. Крім того, в місця пошкоджень швидко заселяються збудники хвороб, що в комплексі призводить до зниження врожайності.

Керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр МигловецьЩоб захистити посіви кукурудзи від шкідників на ранніх етапах росту та розвитку, Олександр Мигловець радить використовувати для додаткової обробки насіння інсектицидний протруйник Екзор. Він проявляє контактно-кишкову дію, й після отримання летальної дози у шкідників порушується рухова активність, внаслідок чого вони гинуть.

переваги препарату ЕкзорЩе одним дієвим рішенням для надійного захисту насіння та проростків кукурудзи є двокомпонентний інсектицидний протруйник Антихрущ. За рахунок біфентрину у своєму складі він утворює навколо насінини «газаційну» оболонку, яка має репелентні та токсичні властивості. Коли ґрунтовий шкідник потрапляє до неї, він невдовзі гине, не пошкоджуючи проростка або насінини. Імідаклоприд має системні властивості та в основному захищає від ранньопіслясходових шкідників, а також доповнює дію біфентрину. Після отримання шкідниками летальної дози він зв’язується з їхніми постсинаптичними нікотиновими ацетилхоліновими рецепторами ЦНС, викликаючи спершу параліч і конвульсії, а потім загибель.

переваги препарату АнтихрущЩоб захистити кукурудзу від комплексу ґрунтових і ранньопісляходових шкідників, переходьте за посиланням:

МІКРОЕЛЕМЕНТИ ДЛЯ ВДАЛОГО СТАРТУ 

Крім того, до передпосівної обробки посівного матеріалу необхідно включити й мікроелементи. Адже ця технологічна операція є одним із перших кроків у програмі мінерального живлення культури і відіграє важливу роль у її подальшому рості та розвитку.

«На початкових етапах вегетації рослина не здатна поглинати елементи живлення із ґрунту кореневою системою (навіть якщо вони там містяться в достатній кількості): вона використовує поживні речовини, наявні в насінині, – розповідає керівник відділу розвитку продуктів і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Щоб забезпечити молоді проростки необхідними елементами живлення для швидшого проростання та формування розвиненої кореневої системи, посівний матеріал необхідно обробити мікроелементами».

Для кукурудзи експерт радить обрати легкозасвоювані збалансовані мікродобрива Авангард Старт та Авангард Фосфор. Комплекс елементів мінерального живлення добрива Авангард Старт стимулюватиме ріст твірних тканин, точок росту як кореневої системи, так і вегетативних органів та активуватиме роботу ферментів молодих рослин. Це сприятиме закладанню високої потенційної врожайності культури.

мікродобрива Авангард СтартДобриво Авангард Фосфор завдяки наявності легкодоступних сполук фосфору та азоту оптимізує процеси живлення кукурудзи, сприяє активному росту та розвитку кореневої системи, закладанню генеративних органів і підвищує стресостійкість культури.

мікродобрива Авангард ФосфорБільше про важливі елементи для кукурудзи тут:

А тим часом ми продовжуємо працювати над новими сторінками нашого календаря.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ